Milletvekilimiz Aydoğdu 1 Ay Önce Söylemişti

Harun Atalay

        Suriye sınırındaki DEAŞ ve YPG Terör örgütüne yapılacak operasyonu  yaklaşık 1 ay önce  sayın  Milletvekilimiz Cengiz  Aydoğdu söylemişti.

        15 Temmuz darbe girişimin ardından  Meydanlarda  halkla omuz omuza demokrasi nöbeti tutan milletvekillerimiz ile  gecenin devamında  uzun, uzun sohbet etme imkanı da buluyorduk.

        İşte böylesi bir Demokrasi şöleni gecesinde  Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu Yılların verdiği  Devlet Adamlığı tecrübesi Entelektüel kişiliği ile ne olacak bundan sonra ki sorulara ustalıkla  cevap veriyordu.

        Özellikle 15 Temmuz gecesi Ülkemize namlularını çevirmiş DEAŞ - YPG Güçleri için artık  harekete geçileceğini söyleyen  Aydoğdu.

        Önümüzde ki günlerde Suriye sınır ötesi hareketimiz olası yüksek. Sınırlarımızdaki terör tehdidini ortadan kaldırmak için bir müdahalemiz söz konusu ola bilir demişti.

        Dün sabaha karşı  DEAŞ ve YPG Terör örgütüne yönelik yapılan operasyon saatinde  ayaktaydım.

        Telefonuma BYEGM’den gelen mesajı görünce gülümseyerek televizyonu açtım.

        Son günlerde iyice azan DEAŞ Terör örgütü Gaziantep de canımızı acıtmış 20 den fazla masum çocuğun ölümüne neden olmuştu.

        Bu yazıyı kaleme alırken  Şanlı Ordumuzun yaptığı operasyonda 50 DEAŞ Militanın öldürüldüğünü ve Cerablus  kentine özgür Suriye ordusunun girdiğini  öğrenmek günün en güzel haberiydi.

        Allah’ım Şanlı Türk Ordusuna  güç kuvvet versin, vurduğu yerden  ses getirsin.

        Bu operasyon  sınırlarımız güvenliği için beklediğimiz ve gecikmiş bir sınır hareketi olsa da zararın neresinden dönersek kardır, diye düşünüyorum.

 

Görünen O Ki  Suriye De Kartlar Yeniden Karılmış.

 

        Amerika sözünde durursa  Türkiye, Özgür Suriye ordusu, Türkmen birlikleriyle  sınır güveliğimizi sağlayacaklar DEAŞ ve YPG den bölgeyi temizleyecek.

        Yıllardır kangren haline dönüşen Suriye de  bu günden sonra yaşanacaklar  artık bizi direk etkileyecek.

        Uluslar arası kamuoyu DEAŞ’IN destekçi ülkelerin  refleksi  önümüzde ki günlerde nasıl bir hareketlilik getirecek hep birlikte göreceğiz.

        Türkiye artık bölgede bende varım kartını net bir şekilde masaya sürdü.

        Umarız ilerleyen süreçte Başta Amerika  ve diğer büyük patronlar  yine bizi yalnız  bırakmazlar.

        Bu hareketin  15 Temmuz hain darbe girişinin ardından yapılması aslında Dünya Kamuoyunda ordumuz hakkında güzel bir mesaj vermekte.

        Bir Ülke düşününki;

        “Ordusunun içine gizlenmiş  FETÖ Terör örgütü unsurlarının ülkeye darbe girişimi başarısız olmuş, bir taraftan Ordu içindeki hainlerin temizliği sürerken  bir anda Sınır ötesi hareket yapıyor.”

        Dünya  kamuoyu böylesi zor bir süreci hızlı bir şekilde atlatan Kurumlarını normale döndüren ve sınır ötesi hareket yapan bir ülke daha göremez..

        Hani zaman, zaman söylüyoruz ya.

        “Ey Devletim sen güçlü bir devletsin, ey milletim sen ne güzel bir milletsin.”

        Acıları bal eyleyip hayata olanca gücünle tutunurken  ülkene göz diken  terör unsurlarına dünyayı dar eden.

        Bir eşin benzerin daha yok TÜRKİYEM.

        PKK - YPG - DEAŞ - FETÖ Görünen ve görünmeyen tüm düşmanlarımız ile canını orta koyarak mücadele eden Şanlı güvenlik güçlerimizin tırnağına taş değmesin.

        Şimdi artık vurma sırası bizde, Vurduğumuz  mazlumun intikamıdır.

        Allah yardımcınız olsun.

        Kalın sağlıcakla Hepinizin Kirpiklerinden öperim.

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı