Biraz Daha Kalmaz Mıydınız?

Harun Atalay

             Derin bir ah çekerek başlamak istiyorum bu haftaki yazıma.

             Bizim de kıyısından köşesinden tuttuğumuz bu gazetecilik mesleğinde daha neler, görüp neler yaşayacağız diye düşünüyorum.

             2.5 yıl önce ülkemizin ve ilimizin kritik ve tehlikeli günler yaşadığı zamanda Emniyet Müdürü olarak gelen Ali Karabağ,  Van İline Emniyet Müdürü olarak atandı.

             İlimizdeki görev süresi boyunca başarılı bir grafik çizen İl Emniyet Müdürümüzden bahsedeyim size…

             İlimize gelmeden önceki görevininin ağırlığını sanırım bilmeyeniniz yoktur, ben yine de hatırlatayım.

             O zamanki ismi Başbakanlık Koruma Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, öncesinde Ankara Polis Koleji Müdürlüğü, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Başbakanlık Koruma Daire Müdürlüğü, Siirt Emniyet Müdürlüğü, Aksaray İl Emniyet Müdürlüğünün ardından Van İl Emniyet Müdürlüğü görevi.

             Hayatı stratejik noktalarda harmanlayarak, büyük bir başarı ve deneyim kazanarak her gün kendisini ve çalışma arkadaşlarını güncelleyerek başarı grafiğini sadece kendisi değil çalışma arkadaşlarıyla yükselten başarılı bir bürokrat.

             İlimizde 2.5 yıllık görev süresinde  teşkilatıyla birlikte ilimizin ve ülkemizin huzur ve güvenliği için yaptığı birbirinden değerli operasyonları yazmaya kalksak bu köşe yetmez.

             Uyuşturucu tacirleri başta olmak üzere torbacıların kökünü kazıma noktasına getiren operasyonları mı yazsak?

             FETÖ PDY terör örgütünün unsurlarıyla mücadeledeki ülke genelindeki başarısını mı? 

             Geçiş güzergahı olan ilimizde kaçakçılar başta olmak üzere her türlü illegal unsurların Aksaray’dan öteye geçemediğini mi kaleme alsak…

             Asayiş başta olmak üzere suç örgütleriyle yapılan mücadeledeki kararlılığını mı anlatsak?

             Her muhabbetimizde, birimleriyle nasıl gurur duyduğunu, Hepsinin ne denli başarılı olduğunu söyler, bu başarılı çalışmalarının altında bir ekip ruhunun bulunmasının önemine vurgu yapardı sayın Müdürüm.

             Halkla iç içe, gazeteciler ile omuz omuza çalışır, gerçek bilgiler ışığında, kamuoyuna olan biteni aktarmamıza yardımcı oldurdu.

             Yukarıdaki ‘Ah’a gelince

             Keşke biraz daha kalsaydı diyenlerdenim ben de.

             Bugün Van İl Emniyet Müdürlüğüne gidiyorsa biraz düşünmenizi isterim.

             Van vilayeti konumu, şu an içinde bulunduğu durumu ile kaçakçılığın başkenti. Sadece bir değil birkaç terör örgütü unsurlarının cirit attığı, her açıdan stratejik konumu olan önemli bir ilimiz.

             Böylesi önemli bir ile, böylesi tecrübeli bir Emniyet Müdürü atanıyor.

             Varsın Van ve oradaki kötü niyetliler düşünsün gari...

             Sayın Emniyet Müdürümüzün Van ilindeki başarılı çalışmalarını hep birlikte takip edeceğiz inşallah.

             Başta Sayın Müdürümüz Ali Karabağ olmak üzere, onun nezdinde ilimiz insanlarına, huzuru, güveni, devletin iyilerin yanında, kötülerin karşısında, mazlumun şefkatli yüzü, zalimin yüzüne inen sert tokatı olduklarını bizlere yaşatıp hissettirdikleri için ne kadar teşekkür etsek azdır.

             Hafta sonu  karşılaştık sayın Müdürümüz ile

 

             “Aksaray’ı ve insanlarını çok sevdim. Buruk bir ayrılık yaşayacağım belki ama Aksaraylı hemşehrilerimin kalbimdeki yeri hep güzelliğini, tazeliğini koruyacak. Van’a beklerim hemşehrilerimi” dedi. Hepinize çook çok selamı var, üzerimde kalmasın…

             Sayın Müdürüm yolunuz açık, başarılarınız daim olsun Mevlam sizin nezdinizde tüm kolluk kuvvetlerimizi korusun.

             Kalın sağlıcakla…

             Hepinizin Kirpiklerinden Öperim!

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı