Bugün İftarı Nerede Açıyorlar?

Harun Atalay

         Güzel günler çabuk geçer derler, mübarek Ramazan ayının mağfiret noktasındayız.

         Ramazan ayını bu sene güzel kılan birçok etken arasında sanırım en güzeli sıcakların mevsim normallerinin altında seyretmesi şüphesiz.

         Rahat, bereketli, heyecanlı her günü, dolu dolu geçen 11 ayın sultanını doyasıya yaşayanlara selam olsun.

         İftar sofraları bu sene Ramazan ayının ruhaniyetine uygun bir şekilde donatılıyor maşallah.

         Ramazan ayının ilk 15 günü toplumun her kesiminden insanların ağırlandığı o güzel iftar sofralarını gördükçe emeği geçenlerle iftihar ediyoruz.

         Neydi öyle geçmiş zamanlarda...

         Milletin parasıyla kurulan iftar sofralarında milletten çok herkes vardı.

         Geçmiş yıllarda ki köşe yazılarımızda kaleme almıştık efem,  İftar verme yarışına girenler bu sofralar için harcadığınız parayı ya İhtiyaç sahiplerine ulaştırın ya da, onları iftar sofralarınıza davet edin diye.

         Birkaç yıldır başta devletin zirvesindeki isimlerinde telkiniyle Ramazan ayı ve iftar sofraları hakikaten çok güzel kuruluyor.

                     Millet,  milletvekilleri, bürokrasisiyle hep birlikte serin geçen Ramazan ayında sıcak bir    birliktelik  ile İftar ve Sahur sofralarında buluşuyor bu Ramazanda.

        Böylesi güzel manzaraları görüp yazdıkça inanın içimden gitme geçme Ey Şehri Ramazan diyesim var.

       Aksaray Belediyesinin 3 yıldır Aralıksız 48 mahallede binlerce vatandaşla iftar açmasını alkışlıyoruz.

        Kadim şehrimiz Aksaray’a geldiği günden buyana ki ilimizin yeni valisi atandı haberini İlk kamuoyuna duyuran basın kuruluşu olarak kendimizi biraz övelim.

       Sayın Valimiz Aykut Pekmez ve değerli eşleri Hanımefendinin ilimize geldikleri günden buyana Aksaray kamuoyunda gönüllerde edindikleri yeri anlatmak mümkün değil inanın.

       Sayın Valim ve Hanımefendi samimi sıcak ve içten davranışlarıyla ilimizde çok güzel izler bırakacaklar.

        Kadim ilimiz Aksaray’a teşrif ettikleri ilk günden bu yana yaptıkları hizmetleri de gazete sayfalarımızda sıkça siz değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz her fırsatta.

        Bir memur kızı olan ve güzel ülkemizin hemen hemen her şehrini ve insanlarını yakından tanıyan

        Köşe yazarımız ve Editörümüz Dilek Gök Hanım Valimiz Aykut Pekmez'in ilimize atanma haberini yaparken ilk günden, "hadi şanslısınız yine Sayın Vali Bursalı ve Bursalılar çok aktif ve sosyal olurlar, Sayın Valimizin Aksaray'a katma değeri çok olur " yorumunu yapmıştı.

       İlimizde sırasıyla görev yapmış valilerimiz ve bürokratlarımız bilgi birikim ve deneyimleriyle ilimize birçok katkıda bulunmuşlardır.

       Aksaray’ın tarihinde iz bırakanlar ve kamuoyunun gönlümde taht kuran vali ve bürokratlarımız da vardır dost meclislerimizde hala ismi anılan unutulmayan.

       Sayın valimiz Aykut Pekmez ve Hanımefendi birçoğumuzun kolay kolay unutmayacağı ve buradan ayrıldıklarında ilimizde iz bırakanlar listesinde yerlerini çoktan aldılar bile.

       Canlar günler gelir geçer dünya hancı biz yolcu misali.

       Handan gelip geçerken arkaların da hoş sedaları bırakmak için çabalayan kalplerinin güzelliği yüzlerine yansımış samimi Âdemoğullarına selam olsun.

       Lütfen acele davranıp çabuk geçip gitme Ey Ramazan

       Hepinizin kirpiklerinden öperim.

 

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı