Aksaray’dan Devlet Geçti

Harun Atalay

Son yılların en hareketli bereketli günlerini geride bıraktık.

Geçtiğimiz hafta başta Cumhurun başkanı olmak üzere Devlet erkânı Aksaray’dan geçti.

Uzun zamandır böylesi Devlet erkanını  aynı anda ağırlamamıştık.

Cumhurbaşkanımızın ve devlet erkânının ilimize teşrif ettiği andan itibaren kusursuz bir ev sahipliği sergileyen Aksaray Valisi Sayın Aykut Pekmez ve hanımefendinin yüzlerindeki mutluğu görmeliydiniz.

Soğuk havaya rağmen 15 Temmuz Milli İrade meydanını dolduran on binler Nisan ayında Aksaray’ın net cevabını 60 gün önceden verdi.

Çünkü Aksaray , 15 yıldır yapılan tüm seçimlerde aşağı yukarı Türkiye  ortalamasına çok yakın oranlarla sandıktan çıktı.

Tüm seçimlerde teveccühünü sandıktan esirgemeyen ilimiz için.  

Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmalarının satır aralarında Aksaray’ın önemine vurgu yaparak “Aksaray bizim gözbebeğimiz”  söylemi Meydanı dolduran on binleri mutlu etti.

Cumhurbaşkanımızın Aksaray’a gelişi birçok ilki de beraberinde getirdi.

Anayasa değişikliğini Aksaray’a gelmeden önce imzalayan cumhurbaşkanımız, 16 Nisan’ın ilk Referandum  mitingini de ilimizde yaptı .

Yine ilk Referandum  seçim şarkısı Aksaray’da Meydanı dolduran on binler ile  birlikte söylendi.

Ulusal Medya temsilcileri, Cuma gününden bu güne halen her haber akışında Aksaray’dan bahsediyor.

Toplu açılışın ardından Aksaray Belediyesine geçen  Cumhurbaşkanımız ve Devlet Erkanının  Aksaray Belediyesinden  güzel izlenimler ile ayrıldıklarını biliyoruz.

Enerji Bakanımız ile Aksaray’ı konuştuk.

Açılış töreninin ardından basına kapalı gerçekleştirilen Belediye programını takip eden ve orada bulunan birkaç gazeteciden biriydik.

Enerji  ve Tabii  Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile sohbet etme imkanı yakaladık .

Kendisi Aksaray’ı beğendiğini belirterek, soğuk havaya rağmen Aksaray halkının Meydanı doldurmasının takdire şayan olduğunu ve Aksaraylıların gösterdikleri bu teveccüh karşısında Aksaray için yapılması gereken ne varsa öncelik vereceklerini iletti samimi sohbetimizde.  

Ulusal Basın da sıkça Aksaray’ın haberlerini takip ettiğini söyleyen Sayın Bakanımız…

“Aksaray her geçen gün hızlı bir şekilde büyüyor. Siz basın mensupları da Aksaray’ın tanıtımına katkıda bulunuyorsunuz”.

 Aksaray haberlerine ulusal basının daha çok yer vermesi gerektiği konusunda bakanımızla verimli, keyifli, güzel bir söyleşi yapmanın mutluluğunu yaşadık.

Şubat ayı uzun zaman hafızalarımızda yer edecek tarihi bir ay olarak kalacak kalbimizde.

Devletimizin zirvesinin Aksaray’a gelişinin meyvelerini önümüzde ki günlerde toplayacağımıza ve daha somut yaşayacağımıza inanıyorum.

Güzellikten yana ne varsa yaşadık.

Devamı İlimiz için Devlet olur inşallah…

Kalın sağlıcakla Hepinizin Kirpiklerinden Öperim .

 

 

 

 

 

 

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı