İçerde Olan Fetöcuların İtirafları Gelmeye Başlayınca

Harun Atalay

15 Temmuz hain darbe girişiminden önce 2013 -17/25 Aralığı iyi analiz etselerdi belki 15 Temmuz Hain darbe girişimi olmazdı diyor sayın Cumhurbaşkanımız.

Bizde  tamda bu esnada  2013 -17/25 Aralık darbe girişiminin hemen ardından  o dönem Genel yayın yönetmenliğini yaptığım  gazetede ki ilerleyen günlerde arşivleri paylaşacağım.

Aksaray’da FETÖ Terör örgütüyle el ele kol kola çalışan ticari ilişkilerini sürdüren kişilere zamanında çok söyledik  bu örgütten uzak durun  sizlerle belli bir toplumu temsil ediyorsunuz dedik dinletemedik.

Sayın Cumhurbaşkanında söylediği gibi  “Bu Örgüt Çok Tehlikeli”  denildikçe  Sanırım Cumhurbaşkanı  biraz abartıyor diyenler şimdilerde  bir zamanlarlar  kucak kucağa olduğu örgütü üzerlerine sinmiş pisliklerini temizlemekle meşguller.

Şimdilerde kendisi adına tanık toplayarak  FETÖ Terör örgütüyle hiçbir ilişkim yok diye  ortalıkta dolaşan muhteremlerin  FETÖ Terör  örgütünden dolayı Tutuklu. Yakın çalışma ve ticaret yaptığı kişilerin  bu muhterem hakkındaki ifadeleri tekrar gözen geçirilmeli diye düşünüyorum.

Etkin pişmanlık yasasından faydalanmak isteyen  Bir zamanlar Aksarayın  en ünlü mağazalar zinciri sahibi olan FETÖ Terör  örgütünden tutuklu şahsın  anlatacağı çok şey olduğuna inanıyorum.

Makamlar  suçların üzerini ört bas etme yeri değildir.

Ülkede ve ilde  tanıdık nüfuslu kişiler ile çekilen resimlerin arkasına sığınarak  zamanında yaptığınız  pis ilişkilerin üzerini örtemezsiniz .

Adalet biraz gecikse de er yada geç tecelli edecektir.

Temsil ettiğiniz kuruma nasıl ne şekilde geldiğiniz ortada iken.

Temsil ettiğiniz Kurum içinde gerçekten güzel işler yapanları tehtit ederek dolaşmak  sonrada sahte gülücüklerle fotoğraf karelerinde yer  alarak belki üç beş dalkavuğu kandıra bilirsiniz.

Yaklaşık 4500 üyesi olan ve Aksarayın en önemli STK kuruluşundan Olan  kurumun kalan binlerce üyesini artık kandırmanıza  müsaade edilmeyecektir.

Soru şu  Aksaray Ticaret odası yönetimi  Proje desteği kapsamında devletten Hangi projeleri hayata geçireceğim diyerek ne kadar hibe aldı.

Aldıysa bu Hibeleri vaat ettiği projeler kapsamında harcadı mı?  ne kadarını harcadı.

Üyesi olduğum ATSO Zaman, zaman bizlere sözde  yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılım çağrısında bulunurken  Sanayici ve iş adamı için yararlı olan bu fuarlara Kimlerin nasıl  götürdüğünü bu kişilerin masraflarının nasıl karşılandığını kamuoyuna açıklamalı.

Öyle ki Üyesi olduğumuz ATSO Yine üyelerden toplanan paralarla  Yurt dışındaki fuarlara kimlerin  ne şekilde götürüldüğünü  bilmek istemsi en doğal hakkıdır.

ATSO Yönetimde bulunan FETÖ operasyonlar kapsamında tutuklu bulunan ATSO Yönetim Denetleme Kurulu Üyesi Duran Alıcının  Bu güne kadar yaptığı denetlemeler  ne kadar sağlıklı olabilir?

Yine 3 yıl boyunca  şuana kadar  FETÖ Operasyonları  Kapsamında tutuklu bulunan ATSO Yönetiminde bulunan şahsıların  oluşturduğu yönetimde alınan karlar ne kadar sağlıklı ola bilir.

Aslında  ATSO  3 Yıl Boyunca  üyelerinden aidat almak dışında Üyelerine  nasıl bir fayda sağlamıştır?

Protokol, açılış, davet ve toplantılarına sekreter göndererek önden koltuk kapmak dışında.

Bu ve buna benzer 100’lerce sorular cevap bekliyor.

365 Günümüz var kısmetse  her 2 güne bir bu soruları  ve daha fazlasını Hem bir Gazeteci hem de üyesi olduğum  kurum için sormaya devam edeceğim.

Bu soruları sadece ben değil  bizim gibi düşünen  binlerce ATSO Üyesi sormakta .

Kalın sağlıcakla Hepinizin kipriklerinden öperim.

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı