İlçe, Belde Belediyeleri Hakkındaki Düşünceler 1

Harun Atalay

Partiler Kızılcahamam kampında epey bir enerji depoladı.

 

Bugün açılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisinde önemli gündem maddeleri ve yeni yasalar komisyonlara bir bir havale edilirken, yerel seçimler için de çalışma takvimi netleşecek.

 

Dolaysıyla ekim ayı hareketli bir ay olacak.

 

Belde, ilçe ve il belediye başkan adaylarını bir adım öne bekliyoruz.

 

Ben bu haftaki yazımda gezdiğim, gördüğüm belde ve ilçe belediye başkanlarının performansına kısaca değineyim.

 

Aksaray’ın en büyük ilçesi Eskil’den başlayalım kamuoyunun sesini yansıtmaya.

 

Eskil İlçe Belediye Başkanı artık yorgun diyor Eskil Halkı. Yazılması çizilmesi gerek çok şeyler var Eskil ilçesi ile ilgili ama hele biraz bekleyelim.

 

Eşmekaya Beldesi Belediye Başkanı Tayfur Başkan’ın karnesi gerçekten çok iyi. Bir dönem daha hakkıdır eğer kendisi de isterse. Eşmekaya Beldesi hazirunu öyle diyor.

 

Sulatanhanı ilçesinin başarılı Belediye Başkanı Fahri Solak için kim ne diye bilir bilmiyorum, ama  onun da hakkıdır 2. dönem. Bence efsane başkanlardan birisi.

 

Gelelim Yenikent’e… İlginç bir sesizlik var Yenikent’te. Kim başkan adayı, mevcut başkan ne yapar? Ne eder kimse bilmiyor. Yenikent’te fırtına öncesi bir sesizlik var bakalım. “Yeni isimler, taze kanlar aranıyor” diyor Yenikent halkı.

 

Yeşilova Belediyesi Başkanı Adnan Bayraktar’ın ha varlığı, ha yokluğu. O sanırım “Nasıl geçti 5 yıl” diye düşünüyordur. Sanırım bu dönemden sonra kendisi mevcut mesleğine geri döner. Yeşilova gerçekten benim hep sevdiğim, ilimizin güzel bir beldesidir. Kesinlikle hareketli, iyi, ehil ellerde hak ettiği hizmeti alır diyor Yeşilova halkı.

 

Yeşiltepe çok kozmopolit bir beldemiz. Her seçimde değişken bir tablosu var. Halkı kimi nasıl seçeceğini biliyor. Yeşiltepe Belde Belediye Başkanı imkanlar çerçevesinde geçen süre içinde az ya da çok beldesine hizmet etti. Yeşiltepe halkı 2019 yılında kimi seçer son ana kadar muallak diyor.

 

Ağaçören ilçemiz benim sıkça ziyaret ettiğim, 2014 yılı yerel seçimlerinde en çok haberini yaptığım, farklı ilçelerimizden birisi. 24 Haziran seçimlerinde de milletvekillerimiz ile seçim gezilerinde Ağaçören’i epey bir gözlemleme şansım olmuştu ve hali hazırda Ağaçören halkıyla sıkça görüşürüm. Ağaçören 2019 Yerel Seçimleri’nde yeni bir başkan adayını şimdiden kafasına koymuş görünüyor. Partiler aman Ağaçören’i ihmal etmeyin, adaylarınızı lütfen ince eleyip sık dokuyun. Ağaçören ilçesi halkına lütfen kulak verin.

 

Gülağaç ilçesi için söylenecek tek şey “Orada bir ilçe var uzakta… Kendi halinde yapıyor bir şeyler işte” diyor Gülağaç ilçesi halkı. Bir belediyemiz ve başkanımız var. Biz de fazla yorum yapmadan olduğu gibi yazalım istedik.

 

Demirci beldemiz aslında ilimizin en önemli beldelerinden birisidir. Tarih, kültür, sinema platformu, çalışkan halkıyla mevcut Başkan Hüseyin Us, emekliliğini istemezse, bence yeni bir başkan adayının pek şansı yok. Halkı tarafından “Çılgın Başkan” olarak da adlandırılan Hüseyin Us’u Demirci Kasabası halkı seviyor.

 

Gülpınar beldemiz de Gülağaç ilçesi ile aynı kaderi yaşayan beldelerimizden diyor halkı. “Bir belde belediyemiz var bir de başkanımız hepsi bu!”  2019 Yerel Seçimleri’ne farklı aday adayları çıkar mı? diye sorduk, “Çıkar” dediler.

 

Bugünkü yazımızda sıkça ziyaret ettiğimiz ilçe, belde belediyelerimizden bazılarının durumunu, yine o bölgenin halkı tarafından kaleme aldık. Önümüzdeki günlerde diğer belde ve ilçe belediyelerimiz için yine halkının düşüncelerini sizlerle paylaşacağız.

 

Kalın sağlıcakla…

 

Hepinizin Kirpiklerinden öperim.

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı