Fısıltı Gazetesinden Ak Parti İl Başkanlığı Aday Adayları

Harun Atalay

      Alın işte size sıcak hava dalgası.

      Ramazan ayında yok hava ne zaman düzelecek, yok yağmurdan gözümüzü açamadık yok hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyrediyor.

      Ne kadar yürekten söylemiş ve istemişiz sıcakları.

      Hava sıcaklığından şikâyet eden olursa ateşle ovarım demedi demeyin.

      Dünkü yazım da belirtmiştim bu sıcaklar, ülke ve il gündemi sıcaklığı yanında nedir ki diye.

      İşte ilimizin gündemi Ankara'ya kitlenmiş durumda.

      Ak Parti Kurucu Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımızın 180 günlük acil eylem planı işlemeye başladı.

       Bu arada ilimizde Ak Parti İl Başkanlığı, Merkez İlçe ve İlçeler için başkan aday adayları da yavaştan yavaştan çalışmalarına hız vermeye başlamış durumda.

      Ak Parti İl Başkanlığı aday adaylığı için şehirde ve kulislerde dolaşan şu ana kadar 5 isim duyuyoruz.

       Ak parti mevcut Merkez İlçe Başkanı Ömer Gizlenci Ak Parti İl başkanlığına aday adayı olduğunu beyan etmese de fısıltı gazeteleri onun ismini sürekli bu yolda zikrediyor.

       Yine Ak Parti'nin çekirdek kadrosunda her daim varlığını gösteren şuan ki mevcut yönetimde bir ara bulunan hatta İl başkanlığına aday olup yönetimde yer bulan bir önceki dönem Belediye Başkan yardımcılığı yapan Hüseyin Altınsoy da istemem yan cebime koyuculardan.

      Hüseyin Altınsoy ile ilgili neden böyle bir ifade kullandığımıza gelince.

      Kendisiyle bu konuyu bir iki defa yüz yüze konuştuk.

     "Harun’cuğum, benim bir talebim yok ama görev verilirse tabiî ki de yok demem"  demiştir.

      Yine Ak Parti İl Başkanı aday adaylarından Nadi Serinbaş'ı sanrım tanımayan yoktur.

                  Nadi Bey medeni bir cesaret örneği göstermiş, hakkında hayırlısı neyse o olsun dileklerimi sunuyorum.

      Uzun zamandır Ak Parti İl Başkanı aday adaylarından ismi sıkça fiskos köşelerinde zikredilen hâlihazırda Ak Parti İl Teşkilatı'nda yönetimde olan Müteahhit Muhterem Öztürk'ün ismi de sıkça telaffuz edilen isimlerden birisi.

      Gelelim sessiz ve derinden çalışan bir isme Ömer Gümüşay,  Ömer Gümüşay eski DYP'li olduğunu bilmeyen yoktur. Bir dönem Müteahhitler odası başkalığı da yapan Ömer Gümüşay, kulislerde İçişleri Bakanımız Süleyman Soyluyla ikili ilişkilerine çok güveniyor diyorlar.

      Şimdilik sizlere Ak Parti İl başkanlığı aday adaylığı için İlimiz Fiskos gazetelerinde dolaşan isimleri yazdım.

      Ben şahsen şöyle 5 -10 isim daha yazmak isterdim Ak partiyi 2019 yılı seçimlerine taşıyacak, her kesimi kucaklayacak, misyonu vizyonu geniş, Ak Parti'nin bütün kademeleriyle uyum ve ahenk içinde çalışacak başkan aday adayları bekliyoruz.

      Önümüzdeki günlerde Ak Parti İl Başkanlığı için sanırım ve umut ediyorum birçok aday adayının isimlerini köşemize taşırız.

      Ak Partiyi 2018 yılında ki Olağan Genel Kongresine taşıyacak olan yeni Başkan ve İl yönetimi aynı zamanda 2019 seçimlerinde de aktif rol üstlenecek.

      Sayın Cumhurbaşkanının metal yorgunluğundan kastından yola çıkarak, yeni Başkan ve yönetiminde gençlerin ağırlıklı olarak yer alması olmazsa olmazı olacak Ak Partili Teşkilatların. 

      Sadece İl Başkanlığımı,  Merkez İlçe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve ilimizde ki İlçe Teşkilatlarının şekillenmesinde çok titiz bir çalışma yapılmalı.

     İlimiz Milletvekilleri, Belediye Başkanımız, Ak Partili İlçe Belediye Başkanları ve ilimiz Akil adamlarının ortak konsorsiyumuyla da bu süreç güzel bir çalışmayı da beraberinde getirecektir.

Sessiz sedasız il yönetimine isim arayanların beyhude çalışmalarını kamuoyu yakından takip ediyor.

      Aynı teşkilat içinde farklı mutluluk arayışları,  ayrışmanın devamı niteliğindedir sanırım Ak Parti Genel Merkezi de konsorsiyum olmayan isimler üzerinde bizim gibi düşünecektir ki örneklerini daha önceden yaşadık.

      Haydi Bismillah,  sıcaklık derecesi artmaya devam edeceğe benzer.

      Kalın sağlıcakla.

      Hepinizin kirpiklerinden öperim.

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı