Atso’ da Panik Havası ..

Harun Atalay

ATSO yönetiminin şaşkınlık veren kararı .
Yeni bir yılın arifesinde 2017 yılı bir çok yeni seçimle  geliyor.
Yeni yılın ilk   çeyreğinde ülkemiz tarihi bir adım atarak önce Cumhurbaşkanlığı sistemi için referanduma  gidecek  .
Hemen ardından ülkemizin ticaretine yön veren bir çok sivil toplum örgütünde de  seçim var .
Aksaray Ticaret Odası da 2017 yılında seçime gidecek   sivil toplum kuruluşlarımızdan.
Sorun şu ki seçime giden ATSO’ da   ben ve benim  gibi odaya üye birçok kuruluşun sahibi  son günlerde ATSO’ dan istedikleri  meslek grupları listelerini alamadıklarını söylüyor. 
ATSO’ ya  kayıtlı değerli bir işadamı ağabeyimiz   geçmiş olduğumuz hafta  Ticaret odasından meslek grupları listesini istediğini, fakat ATSO Yönetimi  aldığı  bir kararla  bu listeleri ikinci bir emre kadar kimseye veremeyeceklerini beyan etmiş. 
Meslek grup listeleri nedir ?
Hepinizin bildiği gibi Aksaray Ticaret odasına kayıtlı şirketler yada şahsi  kuruluşların içerisinde yer aldığı listelerdir. 
Örneğin  benim şirketim  Fur-Ha Basın Yayın önceki seçimde 8’nci gruptaydı.
Bu gruplarda  ortalama 150 ila 300 şirket bulunuyor.
Şimdi Ticaret odasına kayıtlı her şirket sahibi bu listeleri istediği zaman alma hakkına sahiptir. 
Bu istek her şirket sahibine  anasının ak sütü gibi  helaldir. Ticaret odasına üye herkes bunu bilir.  Henüz  seçimlere  bir hayli zaman varken ATSO yönetiminin  bu listeleri gizlemesinin nedeni sizce ne olabilir?
Birilerini  erken  bir telaşe sarmış anlaşılan..
Meslek grup  listelerini isteyip alamayan değerli  işadamı  büyüğümüz ; “ Harun  yıllardır ATSO’nun  böyle bir uygulaması  hiç olmadı. Bu duruma bir anlam veremiyorum. Bu  listeleri almak hepimizin hakkı. Ticaret odasında ilk defa böylesi bir durumla karşı karşıya kalıyorum. Bu bir skandaldır” diye devam ediyor. 
Değerli büyüğümüz   böylesi haksız bir uygulamayı Türkiye Odalar Borsalar Birliğine  taşıyacağını ve şikayetçi olacağınıda söylüyor. 
Öyleya  seçim sandıkta kazanılır mantığıyla hareket eden  muhterem zat , seçimi sandıktan önce kazanmak için  şimdiden ince ince hesabını yapmaya başlamış. 
Yine bu muhterem ATSO seçimleri söz konusu olduğunda konuştuğu her ortamda,  her fırsatta ikinci bir defa ATSO gibi  Aksaray’ın en önemli sivil toplum örgütünün  seçimlerine girmeyeceğini dillendirirken, bu başkanlığın kendisi için çokta önemli olmadığının vurgusunu yaparken. Bu ne perhiz  bu ne lahana demek ki kendisi için çokta önemli olmayan ATSO ile ilgili beyanlarında çokta samimi değil. Yapılanlara bakılırsa anlaşılan bu.  
Aksaray Ticaret Odası’nın her bir üyesi,  Meslek grupları listesini  istediği zaman alır. 
 Belki bazı muhterem zatların, bundan haberi olmayabilir. 
 Bu ülkede  4982 sayılı bilgi edinme kanunu var .
Şimdi  bu bilgi edinme kanununa neden muhalefet  ediyorsunuz desek.
Eminim Aksaray Ticaret odasına kayıtlı şirketlerin özel bilgilerini muhafaza etmekti diye cevabını alırız.
Henüz seçimlere 1 yıl var zaten seçim kararı  alınır alınmaz  bu bilgileri sizinle paylaşacağızda diyebilirsiniz. 
Ama şuan bu yapılan hareket ATSO tarihinde bir ilktir ve bu durum  panik havasından başka  bir şey   değildir.
Bu aralar radyo DJ' liğine yoğunlaşmış olan sayın başkana, Radyo dünyasında yıllarını geçirmiş biri olarak tavsiyem  faydalı bir çerçeve çizmesini umarım. Tecrübelerimden yola çıkarak kendisine yeni mesleği Radyo DJ’ liğin de başarılar dilerim. 
Kalın sağlıcakla 
Hepinizin kirpiklerinden öperim. 

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı