Ne Varsa Çiftçimizde Var

Harun Atalay

Ülkemizi ekonomik kriz yada, döviz üzerinden tehdit edenlere, inat geçtiğimiz günlerde sembolik bir eylem yapıldı ilimizde.

Aksaray’ın en önemli Sivil toplum örgütlerinden birsi olan Aksaray Borsa Başkanı Hamit Özkök Yine pazartesi günü gazetemizde çıkan köşe yazımıza duyarsız kalmamıştı.

Pazartesi güzel örnek bir eylemi Anadolu’nun en büyük hayvan pazarında binlerce üreticimizin katılımı ile “Biz Türk liramıza sahip çıkıyoruz biz bize yeteriz” dedik Köhne batıya.

Yapılan bu sembolik eylem belki döviz karşında küçük, ama gerek döviz zengini olan Aksaray ve Ülkemiz için büyük bir dik duruşun adımıydı.

Özellikle Sosyal medya bu Dolar yakma eylemimize büyük destek verdi.

Karınca misali bizimde niyetimiz beliydi. Emperyalist gözü doymayan tüm dünyayı sömürgesi altına almaya çalışan, yetinmeyip ülkemize göz dikenlere küçükte olsa  sesimizi duyurduk.

Ya  işi gücü sadece klavye delikanlılığı olanlar ne yaptı ?

Onlar suya sabuna dokunmayarak, dövizlerinin muhteşem yükselişinden,  keyif sigarası yakarak bizleri eleştirdi.

Efendim Şöylede olmalı ,yok böyle reklam kokan hareketlerden uzak durulmalı

Geçin bunları efem diyenlerimi arasınız.

Bunları yapmaya gerek yok götürüp Ziraat bankasında bozdurmaktır ve en iyi tepki fırsatçılara fırsat vermeden ticaret yapmaktır. Fiyatlara bakılırsa yine FIRSATÇI TERÖRİSTLER HORTLAMIŞLAR. '' ÇAKALLAR BULANIK HAVAYI SEVER'' MANTIĞI YİNE İŞ BAŞINDA ALLAH VATANIMIZI, MİLLETİMİZİ VE MÜSLÜMANLARI KORUSUN Diye duygusunu düşünesini yazanlarda oldu

Tabi arada bu güzel eylemi destekleyenlerde yok değildi.

Bakın onlardan birisi ne güzel yazmış

 Saygı değerli güzel insan . en azından tepki açısından bir nebzede olsa iyidir bu olay . lakin Aksaray’da doları harbiden yakacak adam bulmak çok zordur .konuya şu şekilden inanırım 1980 .ve 1990.yıllardan sonra Aksaray’dan dünyanın her yerinde bulunan hemşerilerimiz vardır . sizlerde taktir edersiniz ki ziraat bankasının karşısında ak bank vardı . İtalya’dan bir misafirimi kasabaya davet ettim geldiler. onlar bana şunu sordular. bu bankayı anladım. karşıdakini de anladım lakin bu kuyruk neci özel olmasına Rağmen . Benim sadece söylediğim şuydu. IMF biliyorsunuz .. bu kuyrukta. IMF’İN  aldığı paraları o ülkeden buraya yatıranların kuyruğu . onun için aksamay ekonomik kıriz dokunmaz .yeterki yurt dışındaki hemşerilerimizin milli damarlarını attırmasınlar . Saygıyla selamlarım güzel insan. Diye böylesi güzel destek verenlerde

Dövize yapılan eylemde Anadolu’nun tamda göbeğinde Soğuk havaya aldırmayan binlerce Üretici ve değerli Borsa Başkanımız Hamit Özkök  Yine gösterdilerki.

Ne varsa Anadolu’nun kadir şinas insanında var

Öğleki Nerde  ne zaman  Ülkemizi bir sıkıntıy’a sokan  bir hareket olsa.

Karşında Her zaman Anadolu’nun elleri nasırlı , yüreği vatan sevgiyle çarpan  Ülkem söz konusu olunca gerisi teferruat diyen  her zaman Anadolu’n temiz insanı çıkıyor meydana.

Dövizlerini koruma altına almak için var gücüyle çırpınalardı sağ olsun var güçleriyle salvolarını sıralıyorlar.

Bu güzel ülke hakikaten neden dövize ihtiyaç duyar?

“Hakikaten biz bize yeteriz her şeyimiz var çok şükür.”

Hükümetimiz yavaş yavaş  devlet ihalelerinden  bu döviz işini kaldırıyor ama yetmez.

Yeni sağlam bir yasayla Dövizi hayatımızdan büyük oranda çıkartmalıyız,  yada çok ciddi kısıtlamalar getirmek durumundayız.

Bakın görün Dünyadaki Türk lirasının değerini

Son olarak Böylesi Anlamlı bir eyleme destek veren Başta Aksaray Ticaret BORSASI Başkanı ve Elleri Nasırlı Üreten çiftçilerimize sonsuz teşekkürler

Kalın sağlıcakla “Hepinizin Kirpiklerinden öperim”.

 

 

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı