Sudan sebep değil su sorun olmaktan çıkıyor.

Harun Atalay

Yukarıdaki başlığı görenler  "hadi canım sende" diyebilir.

Son yıllarda bu sözü çok sıkçada duyuyorsunuz ve hatta belki de  inanmıyorsunuz.

Ama bilmenizi istediğim, sizin de pekte bilmediğiniz birkaç cümle edeyim.

Bir belediye başkanı düşünün..  Göreve geldiği ilk günden bu yana söylediği bir söz var; " Aksarayın en büyük sorunun su sorunu olduğunu biliyorum  ve ben bu su sorununu çözmek için gece gündüz çalışacağım. Eğer bende bu  su sorunu çözemezsem  birdaha da Belediye Başkanı  adayı olmayacağım."

Bu; bir siyasetçinin her fırsatta öyle kolayca söyleyebileceği bir söz değildir. "5 yıl çabuk geçer, bu sözleri muhalefettekiler, rakiplerim vb kaydeder ve  5 yıl sonra da ömüme bu  sözleri koyarlar.. Böylesi büyük laflar etmeme gerek yok" diye düşünüp te ileride kendisine sıkıntı yaratmayacak şekilde " Gerçekten bu ilde bir su sorunu var ve bende bunu çözmeye karalıyım" diye yuvarlamak dururken..

Ben  bu güne kadar Aksarayda bende şu sorunu çözemesem  bir daha olamam gelmem  diyen bir siyasetçi henüz görmemiştim. Ta ki Haluk başkana kadar..

Haluk Başkan er meydanında  bu sözü verdi ve sözünü yerine getirmek içinde var gücüyle çalışıyor.

Ülkenin, Orman ve Su işleri Bakanı buralara kadar gelipte  bu sözün arkasında olduğunu  tüm ülkeye ve  Aksaray halkına söylüyorsa;  bu su sorunu çözülür..

Çözülemez isede bu, onca uğraş veren Haluk Başkanın sorunu değildir artık. Taşın altına elini koyması gereken sadece Başkan Yazgı değil..

Öyleya..  Aksaray'da İktidar partsinin tek temsilcisi  Haluk Şahin Yazgı değil neticede..

STK LAR  MEYDANA ÇIKINDA BİR ENDAMINIZI GÖREK..

Türkiye Odalar ve Borsalar Başkanı Hisarcıklıoğu Aksaray’a geldiğinde, Aksaray’da Bankalardaki Türk lirası ve döviz mevduatından bahsetmişti.

81 vilayette bulunan döviz mevduatlarını ülke ekonominse döndürebilsek yada Türk lirasına yüklenebilsek,  bizi böyle döviz kuru  ile terbiye edemeyeceklerini göstermiş oluruz batıya..

Hakikaten ülkemizin ve ilimizin en önemli sorunu bu döviz ile iş yapma mantığı.

Hani vatanını bayrağını milletini aşırı sevme gösterisinde bulunan amcalar abiler, teyzelerde var onları unutmayalım.

Çıkarın artık şu banka hesaplarınızda beklemekten pas tutan dövizlerinizi..

Allah muhafaza bu ülkenin başına bir iş gelse belkide alamayacaksınız  bankalardan o emek emek tutuğunuz paracıkları.

Ülkemizi gerçekten seviyorsak şu döviz işini bir kenara bırakalım..

Belki bir çok kalemde yurt dışına bağımlı ürünler üzerinden ithalat yapan firmaların geçerli bir sebebi var. Peki İş gücü paradan para kazanmak için, milleti döviz kurlarıyla köşeye sıkıştıran mülk sahiplerinin derdi ne olaki?

Hani demişya Yunus; "Malda Yalan Mülkte Yalan Gel  Birazda Sen Oyalan"..

Dünya malına tamah edip küçük bir çevre ile kendi geleceğini kurtrama peşine düşen  kişi sayısı artıkça  vatan toprağı yavaş  yavaş ayaklar altından kayıyor demektir.

Her fırsatta lanet okuduğun Amerikanın, parasını saklamak  neyin zihniyetidir?

Aksaraydaki sevgili STK Başkanları hadi güzel bir kampanya yapında görelim. Öyle  her fırsatta protokol  karelerinde boy göstermekle bu işler yürmüyor.

"Binlerce esnaf, ticaret erbabı vb  döviz kurları yüzünden sıkıntıda" şeklinde  yapılan ufak tefek cılız açıklamalardan öteye gidemediniz hala..

Basit, ufak tefek ticaretlerin reklamını bangır bangır yapmaktan çekinmeyen STK lar.

Şu  döviz işine de bir el atında görelim bakalım  böylesi önemli bir konuda neler yapa biliyorsunuz.

"Sizin paranıza ihtiyacımız yok ey Avrupa, Amerika"" diyelim bakalım sesimiz nasıl çıkıyor?

Kalın sağlıcakla.. Hepinizin Kipriklerinden öperim

 

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı