Mezhepçilik

Mustafa Ünalan

 ALLAH bizlere Vahy'i olan Kur’an’a sımsıkı sarılın derken, Müslümanlar din kardeşlerini öteleştirerek,hatta düşmanmış gibi görerek mezhebine,şeyhine, cemaatine din diyor, kendinden olmayana da dinsiz diyerek öldürüyor fetö,işit, şia, Sünni örneğine baktığımızda sonuç bu demez misiniz? Müslüman mezheplerden faydalanır, bilgi edinir, fakat mezhepçilik yapıp ötekileştirip ayrıştırmaz. Oysa yüce kitabımız Aliimran süresi 103'üncü ayetinde mealen: Ve hepiniz, Allah’ın ipine Kur’an’a sımsıkı tutunun, fırkalara ayrılmayın! Aliimran 105: Kendilerine açık-seçik kanıtlar geldikten sonra, çekişmeye girip fırkalar halinde parçalananlar gibi olmayın. Böyle olanlar için çok büyük bir azap vardır. /NİSÂ-105: Kuşku yok ki, biz bu Kitap'ı sana, insanlar arasında Allah'ın sana gösterdiği ile hükmedesin diye hak olarak indirdik. Sakın hainlere yardakçı olma!

FATIR süresi 5:Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın. Hilekâr insanlar ve şeytan da, Allah'ı öne sürerek, Allah adına sizi kandırmasın. Bu örnek verdiğim onlarca ayetten anlıyoruz ki dinin tek orijinal kaynağı KUR’AN, bunun içindir ki yüce yaradan ALLAH cc peygamber ne verdi ise alın, yasak ettiğinide terk edenin, çünküresulün size emrettiği tüm şeyleri ben ona emrettim, onun size emrettiği benden vahi ile aldığı, benim kelamım olan ayetlerim diyor bu ayetlerinde Allah’ın hadisleri diyot kendi sözüne ALLAH Casiye 6 Mürsel at 50 gibi onlarca ayetinde hadisin kendi sözü olduğunu, bu hadislerini de kullarına tebliğ etmesini tek rol model ve örnek olan resulüne emrediyor yüce ALLAH CC. Delil MAİDE süresi 67:Ey Peygamber! Rabbinden sana indirileni tebliğ et! Eğer bunu yapmazsan, O'nun peygamberliğini yapmamış olursun. Allah, seni insanlardan koruyacaktır. Doğrusu Allah, kâfirler topluluğuna rehberlik etmez. BuTebliği’nde sadece KUR'AN ayetleri oluğunu söylüyor.

Delil HAKKA süresi 44.45.46 ayetleri mealen:44 - O, bize isnaden bazı sözler uydurmaya kalkışsaydı,45 - Elbette biz onu bundan dolayı kuvvetle yakalardık.46 - Sonra da onun şah damarını keser atardık. Ve Bu ayet Müslümanlarıuyarıyor,dininimezhepleştirme,mezhebini de dinleştirme,tefrikaya da düşme diye uyarırken, Müslümanlar tekbirlerle Allah’uEkber nidalarıyla  birbirini öldürüyor,öldürürkende besmele çekiyor hemde ALLAH'ın rahman ismiyle öldürüp cihat ettiğini zannediyor,bu işede Yahudi,Hristiyan olan İslam düşmanlarını sevindirip onların ekmeğine yağ sürüyor, ağlayıp göz yaşı Müslümanların sevinç nidaları İslam düşmanlarının oluyor, bunları KUR'AN Enfal süresi 46'ıncı ayetinde mealen: Allah’a ve O’nun Resul’üne itaat edin, niza etmeyin (anlaşmazlığa düşmeyin), yoksa zayıf düşersiniz ve kuvvetiniz (elinizden) gider. Sabredin. Muhakkak ki Allah, sabredenlerle beraberdir. Bu ayetlere uymayanlar Filistin’deSuriye’de,Afganistan’da, Irakta MüslümanlarıŞia, Sünni kavgasıyla bölük pürçük etti, oysa ALLAH vahi olan kitabı Kur’an’ın FUSSİLET süresi 33'de mealen: Allah’a davet eden ve Salih amel yapan ve “Muhakkak ki ben teslim olanlardanım, ben sadece Müslümanlardanım diyenden daha güzel sözlü kim vardır? Der.

YineMüslümanları ALLAH Enam süresi 159'uncu ayeti ile şöyle uyarıyor: muhakkak ki; onlar, onların dinini tefrik ettiler (parça parça ayırdılar) ve grup grup oldular. Senin onlarla bir ilgin yok. Onların işi sadece Allah’a aittir. Sonra yapmış oldukları şeyleri, onlara haber verecek. Evet, günümüzün Müslümanlar belki bilerek belki de bilmeden bölüp parçalıyor, kimi bizim mezhep kimileri bizim tarikat diye bölüyor, sonrada din düşmanlarına, firavunlara gün doğuyor. Yusufİslam’ınşu sözü çok manidar: Müslümanlar birbirleri ile savaştıkça ağıtlar hep Arapça,Türkçe,Kürtçeolacak, zaferçığlıklarıatanlar iseİngilizce, İbranice yani müşrik diliyle olacak diyor.

ALLAHise bizi şu ayetiyle uyarıyor: BAKARA 120 mealen: Sen onların milletine tâbi oluncaya kadar senden ne Yahudiler ne de Nasranîler asla hoşnut olmazlar. De ki: «Asıl hüda, Allah'ın hidayetidir.» Eğer sen sana gelen ilimlerden sonra, onların hevâlarına uyacak olsan, yemin olsun ki senin için Allah tarafından ne bir yar bulunur ne de bir yardımcı.

Bunun tek çaresi: Müslümanların vahi olan Kur’an’a uyarak hem de hakem kılarak, resulnebi, elçi olan peygamberimiz, efendimiz Muhammet SAS tek önder, tekörnek, kabul edip sırt sırta vererek bu akan kanları, bölünüpparçalanmaları, dinadına uydurulan hikâye ve hurafeleri yok ederek, Kur’an’a sımsıkı sarılarak, FUSSÜLET süresi 33 de emredildiği gibi ben sadece Müslümanlardanım demek kurtuluş yolu olacak inşallah.Bu günlerde bu oyunu bozmak için sahaya inen Mehmetçiğimize ALLAH güç kuvvet versin, bu yolda şehit olanlar olursa ALLAH rahmetiyle muamele edip cennetinin en güzel yerine koysun, aminamin.

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı