Yükümlüler Hem Meslek Edinecek Hem Hizmet Edecek

Aksaray Valiliği ile Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik çerçevesinde kamu hizmeti yapan yükümlüler ile ilgili protokol imzaladı.

Yükümlüler Hem Meslek Edinecek Hem Hizmet Edecek

2019’da da uygulamada olan kamu hizmeti yaptırımının uzatılmasıyla bu yıl Aksaray’da kamu tarafından yapılacak olan kamu hizmetlerinde yükümlüler görev alarak hizmet edecek. 2019 yılında 584 yükümlünün 48 bin fidan dikimi, 5 okulda 140 dersliğin boya ve tadilat işleri ile 18 okulda genel temizlik çalışmalarını yaptığı bildirildi.

Valilik makamında imzalanan protokole göre 2020 yılı için 170 Kamu Hizmeti Yükümlüsü, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çevre temizliği, genel temizlik, bakım onarım, cami temizliği, fidan dikimi ve bakımı işlerinde çalışacak. Yükümlüler Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adli Yargı Bölgesi yetki sınırları içerisinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalışarak kamu hizmeti yaptırımını yerine getirmeye devam edecek. Vali Ali Mantı imzalanan protokolün hayırlı olması dileğinde bulundu.

“Amaç Meslek Edindirmek”

Protokol kapsamında yükümlünün boş zamanlarının planlanarak bir iş ve uğraşı kazanması, topluma uyumunun kolaylaşması ve cezaevi sürecinde yaşadığı ve salıverme sonrası yaşanması muhtemel psikososyal sorunlarla başa çıkabilmesinin amaçlandığı bildirildi. Yükümlülerin kamu hizmeti yükümlülüğü kapsamında aldığı eğitim, kurslar ve edindiği bilgiler ışığında bir meslek sahibi olmasının hedeflendiği; yükümlülerin ve toplumun suçtan korunması sürecinde ilgili tüm kurumların işbirliği ve ortak çabasının önemi vurgulandı. Haber Merkezi

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı