Yeni Kurban Satış Ve Kesim Noktalarına İzin

 Bu Kurban Bayramı’nda dileyen istediği noktada kurbanlıklarını satıp kesim yapabilecek.

Yeni Kurban Satış Ve Kesim Noktalarına İzin

İlimizin Çiftçi ve üreticilerinden Rıza Selvi her Kurban Bayramı öncesi sorun olan kesim yerleri ve kurbanlıkların satış noktaları konusunu gündeme getirerek Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer'le çiftçileri ve kurban kesen vatandaşların yer sorununu görüştü.

Görüşmenin olumlu geçtiğini belirten Üretici Rıza Selvi "Belediye Başkanımız Evren Dinçer'le Her Kurban Bayramı'nda kurban kesen vatandaşların ve hayvan üreticilerinin sorununu konuştuk. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi farklı noktalarda kurbanlık satışının ve kesimin yapılması konusuna Başkan Evren Dinçer de olumlu baktı" dedi.

"Yeni Yerler Yapılacak"

Üretici ve çiftçi olan Rıza Selvi "Hepimiz biliyoruz ki Kurban Bayramlarında daha önceden belirlenmiş yerlerde satışlarda ve kesimde yığılmalar oluyor. Bir de bu sorunların üzerine nakliye ve kesim fiyatları binince maliyetler artıyor. Malumunuz zaten piyasalarda bir sıkışıklık var.

Bizler bu sorunlarımızı Aksaray Belediye Başkanı Dinçer'le görüştük. Sağ olsun kendisi bu Kurban Bayramı'nda belirlenen yerler dışında da kurbanlık kesimi yapılmasına izin verdi. İnşallah bu sorunu daha detaylı bir toplantıyla Aksaray'da farklı noktalar belirlenerek yeni hayvan satımı ve kesim noktaları belirlenmesi hususunda bir çalışma yapacaklarını söyledi" diye konuştu.

“Geniş Bir Toplantı Yapılacak”

Bu Kurban Bayramı'nın rahat geçeceğini söyleyen Rıza Selvi "Önümüzdeki günlerde Belediye Başkanımız ile bu konuyla ilgili geniş bir toplantı yapacağız. İlimizde belirlenecek farklı noktalarda hayvan satışı ve kesimi için yeni yapılacak tesisler sayesinde üreticimiz ve vatandaş rahatlayacaktır. Böylesi önemli bir konuda bizlere destek olan başkanımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı