“Yatırım Ve İstihdamın Arttırılması İçin Çalışıyoruz”

OSB MÜTEŞEBBİS HEYET VE YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Ali Mantı başkanlığında OSB Müteşebbis Heyet Üyeleri ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla OSB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

“Yatırım Ve İstihdamın Arttırılması İçin Çalışıyoruz”

OSB Müdürü Ayhan Ermiş’in OSB genel yatırım durumu hakkında sunumu ile başlayan toplantıda denetim kurulu raporları değerlendirildi.

Toplantı gündeminde yer alan imar tadilatı revizyonu, 3. Genişleme Alanı Altyapı İhalesi Hak ediş Kabul Komisyonu kurulması, tahsislerde parsel yer seçimi ve belirleme komisyonu kurulması konularının görüşüldüğü toplantıda 3. Genişleme alanı ve mevcut alanların durumu sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi.

16 Parselin Tahsisi Yapıldı Yaklaşık 700 Kişinin Daha İstihdamı Sağlanacak

Müteşebbis Heyet Toplantısı’nın ardından OSB Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Güncel verilere göre 1298 Hektar alana sahip Aksaray OSB’de 221 fabrikanın üretime geçtiği, 63 fabrikanın yatırımlarını tamamlayarak üretime geçme aşamasında olduğu yine 28 fabrikanın ise inşaat çalışmalarının devam ettiği bildirildi. OSB’de toplam istihdam sayısının 12.500’e ulaştığı belirtilirken 3. Genişleme alanında ihale usulü ile satışı yapılan 16 parselin tahsisi de yönetim kurulu kararı ile gerçekleştirildi. Yapılan tahsisle Aksaray OSB’de ilave 700 kişinin daha istihdamının öngörüldüğü belirtildi. Vali Ali Mantı OSB’nin büyümeye devam ettiğini daha çok yatırım ve istihdam sağlamak için OSB Müteşebbis Heyet Üyeleri ve Yönetim Kurulu olarak hep beraber gayret gösterdiklerini belirtti. Valilik Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon