Vergi Tahislatında Birçok İli Geride Bıraktık

 Son yıllarda yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen Aksaray devletin kasasına en çok gelir getiren illerden birisi. 2018 yılında 597 milyon liralık vergi ödemesi ile Aksaray; civar illerin tahsilatının üzerinde bir performans sergiliyor.

Vergi Tahislatında Birçok İli Geride Bıraktık

Vergi tahsilatında birçok ilden üst sırlarda olmasına rağmen Aksaray kendi kendine yeten iller arasında yer almıyor. Genelde kamu kurumlarından yapılan tahsilatın yüksek olduğuna değinen Aksaray Defterdarı Uğur Arslan  “İlimizde bulunan ağır sanayi başta olmak üzere birçok köklü firmaların merkezleri İstanbul ya da başka illerde olduğundan dolayı vergi ödemelerini bu illere yapıyorlar. Ticari hacmi ve ciroları yüksek birçok firmanın vergileri başka illerin Defterdarlığına yatıyor. Hal böyle olsa bile ilimiz vergi tahsilatı konusunda birçok civar ilden daha iyi konumda” dedi.

Arslan “Vergi Yapılandırması Ve Tahsilatlarında Başarı Grafiğimiz Her Geçen Sene Yükseliyor”

Ülkemizin en önemli gelir kaynağının vergi olduğunu belirten Defterdar Uğur Arslan “Ülke genelinde kendi kendine yetebilen, yani topladığı vergi ile ilinin ihtiyaçlarını karşılayan iller arasında değiliz. Buna rağmen 2018 yılında tahsilatımız yüzde 92’ler seviyesinde. Vatandaşlarımızın vergi bilinci yüksek” diye konuştu. Arslan “Vergi vermenin bir vatandaşlık görevi olduğunu bilen hemşerilerimiz vergilerini düzenli ödemek için azami gayret gösteriyorlar.

Vergi mükellefleri için Devletimizin uyguladığı yenilikleri vatandaşlarımızla paylaşıyor, dairemize gelen vergi mükellefi vatandaşlarımıza yapılması gereken tüm kolaylıkları personelimiz ile anında sağlıyoruz. Son yıllarda borçlarla ilgili yapılandırmaların geri dönüşlerinde ciddi bir yükselişimiz bulunmaktadır” ifadelerini kullandı. Özel Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı