Typ Başvuruları 16 Eylül'de Başlıyor

 Türkiye İş Kurumu istihdamın arttırılması için gündeme aldığı Toplum Yararına Programlarla 647 kişilik istihdam gerçekleştirecek.

Typ Başvuruları 16 Eylül'de Başlıyor

Konuyla ilgili yapılan açıklamada Aksaray İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi okulların çevre düzenlemesi, bakım onarım ve temizliği ile güvenliği amacına yönelik 647 kişilik (500 temizlik, 147 Güvenlik) Toplum Yararına Program düzenleneceği duyuruldu.

Noter Kurası ile belirlenecek kişilerin 9 ay süreyle çalışacağı Toplum Yararına Programa başvurular 16.09.2020-20.09.2020 tarihleri arasında İŞKUR e-şube ( www.iskur.gov.tr ) veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden yapılacağı bildirildi.

Maaş Almayanlar Başvurabilecek

Başvuru yapmak için gerekli şartlar ise “TYP’ye başvuracak katılımcıların, TYP’ye başvurduğu tarihte İŞKUR’a kayıtlı ve son 1 aydır işsiz olmaları; en az 18 yaşını tamamlamış olmaları; herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); emekli ve malul aylığı almamaları gerekmektedir” şeklinde bildirildi. Haber: Celil Acar

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı