“Türkiye’de 2. Çeyrekte Daralma Olabilir”

Başkan Altınsoy, Salgın Süreci Ve Büyüme Oranını Değerlendirdi

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, salgınla mücadele dönemini değerlendirerek Türkiye’nin dünya ekonomileriyle kıyaslamasını yaptı.

“Türkiye’de 2. Çeyrekte Daralma Olabilir”

İkinci çeyreği değerlendiren Altınsoy “İkinci çeyreğe baktığımız zaman özellikle salgınla mücadelede altyapımızın gücü, vatandaşlarımızın desteği, devlet-millet dayanışması sayesinde ikinci çeyrekteki olası bir daralmanın dünyadaki en küçük daralma olacağını, yani ekonomik göstergeler itibarıyla ikinci çeyrekte de dünyada bir numara olacağımızı şimdiden ifade etmek isteriz. Nasıl sağlık altyapısında büyük çalışmalar yapılmışsa Ekonomik İstikrar Paketi kalkanı çerçevesinde Türkiye genelinde her bir vatandaşımıza dokunarak hamdolsun ekonomik açıdan da hasarı en aza indirmeyi başarmış bulunmaktayız” dedi.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili yaptığı değerlendirmede Altınsoy “Dünya ekonomi çevrelerinin tespitlerine göre 2020 yılında dünya ekonomisi yüzde 2,2 oranında bir daralmayla karşı karşıya kalacağı ön görülüyor” diye konuştu.

“Türkiye’de De Daralma Beklentisi Var”

Daralmanın dünya ekonomisine maliyetinin de 4,4 trilyon dolar olması beklendiğini hatırlatan Altınsoy “Sadece Çin ekonomisi 650 milyar dolar bir daralmayla karşı karşıya kalacak. Türkiye’nin salgınla mücadelede ortaya koymuş olduğu bu başarı çerçevesinde ekonomi çevrelerinin beklentisine göre yaklaşık 40 milyar dolar civarında Türkiye’de de bir daralma beklentisi var. Ancak özellikle bir taraftan vatandaşlarımızın ihtimamı, tedbiri ve dikkati sayesinde salgınla başarıda hızlı neticeye ulaşmış olmamız özellikle Türkiye ile ilgili olumsuz beklentilerin minimize olacağının emarelerini göstermektedir” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı