Tsyd, Haliç Üniversitesi’nin Baskınına Boyun Eğmedi

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İstanbul Levent’teki tesislerinde kiracı olaran bulunana Haliç Üniversitesi’nin önceki gün yaptığı tesis baskını sonrası basın açıklaması yaptı. Açıklamada TSYD’nin zorbalığa kanunlar vesilesiyle pabuç bırakmayacağı bildirildi.

Tsyd, Haliç Üniversitesi’nin Baskınına Boyun Eğmedi

“Levent’i Terk Edecekler”

TSYD Genel Merkezinden gelen açıklamada yaşanan süreç özetlenerek “Haliç Üniversitesi TSYD Levent tesislerinde 5 aydır bir kuruş kira ödemeden oturmaktadır. Yönetim Kurulumuz bunun üzerine geçtiğimiz mart ayında Haliç Üniversitesi aleyhine dava açmış ve kazanmıştır. Mahkeme birkaç gün önce Haliç'in Levent'ten tahliyesine karar vermiş, ancak daha karar yazılmadığı için işlem gerçekleşmemiştir. Kamuoyunun şunu bilmesinde yarar vardır. Bu dakikadan sonra TSYD'nin bu anlayıştaki bir kurum ile aynı çatı altında olması mümkün değildir. Haliç  Üniversitesi er veya geç Levent'i terkedecektir” denildi.

“Vahim Olan Eğitim Kurumu Olması”

Eğitim kurumu olan Haliç Üniversitesinin İstanbul’un göbeğinde uygulamaya aldığı tutumunu eleştiren TSYD “Ama kötü kiracılıktan daha vahim olanı, bir eğitim kurumunun zorbalığa yeltenmesidir. Haliç Üniversitesinin bünyesindeki korumalar pazar günü Levent'e gelerek pandemi nedeniyle kapalı olan spor salonunun kapılarını kırmışlardır. Bu nasıl bir anlayıştır?  Çocuklarımızı bu emri veren zihniyetlere mi teslim ediyoruz? Görevlilerimiz İstanbul'un göbeğindeki bu eşkiya vari davranış karşısında bile soğukkanlılığını kaybetmemiş, gerekli makamlara şikayette bulunmuş, olay savcılığa intikal etmiştir” şeklinde konuştu.

“Asla Pabuç Bırakmayız”

“Herkes şunu iyi bilmelidir ki TSYD zorbalığa asla pabuç bırakmaz” denilen açıklamada “Ama bunu kaba kuvvetle değil, yasalar çerçevesinde yapar. Nitekim zimmetine para geçirdiği iddiasıyla bugün tutuklu bulunan Haliç Üniversitesi mütevelli heyeti eski başkanıyla da zamanında sorunlar yaşanmış, sonunda haklı çıkan TSYD olmuştur. Bundan sonra da öyle olacaktır. Bu üzücü süreçte bizi mutlu eden tek husus, Edirne'den Ardahan'a kadar tüm medyanın bize sahip çıkmış olmasıdır. Bu nedenle başta üyelerimiz olmak üzere tüm basın emekçilerine, haber ajanslarına, gazetelere, televizyonlara, internet medyasına ve Anadolu'nun dört bir köşesindeki gazete cemiyetlerine sonsuz şükranlarımızı sunuyor, son söz olarak Yaşasın Adalet diyoruz” ifadeleri kullanıldı. Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı