“Tff Gözlemcileri’nin Dağılgan Stadı İçin Vereceği Rapor Öncesi Dağılgan Stadına Bir El Uzatalım”

 Uzun bir aradan sonra profesyonel lige çıkan Aksarayspor’un iç saha maçlarını oynadığı Aksaray Dağılgan Stadı’nın fiziki şartlarının iyileştirilmesi için, ilimiz siyasilerinin ve bürokratlarının konuya acil müdahil olması bekleniyor.

 “Tff Gözlemcileri’nin Dağılgan Stadı İçin Vereceği Rapor Öncesi Dağılgan Stadına Bir El Uzatalım”

3. Lig maçlarının oynanacağı Dağılgan Stadyumu’nun fiziki şartlarının bir an evvel düzenlenmesi gerektiğine dikkat çeken TSYD Aksaray Şube Sorumlusu Harun Atalay stadyumun protokol tribünü başta olmak üzere, basın mensuplarına ayrılan kısım ve misafir taraftar için olan tribünün önümüzdeki sezona yetiştirilmesinin önemine vurgu yaptı.

“Dağılgan Stadı’nın Tadilatı İçin 5,5 Milyon TL Ödenek Yeterli”

Atalay, “Gençlik Spor İl Müdürümüz Cüneyt Alkan’la yaptığımız görüşmede kendisi bize protokol ve misafir taraftarlara ait olan tribünün projesinin hazır olduğunu, bu alanın yapılması için yaklaşık 5,5 Milyon liralık bir ödeneğe ihtiyaçları olduğunu söyledi.  Sayın Alkan ‘Ödenek gelir gelmez stadımızın bu kısmını sezona hızlı bir şekilde yetiştirebiliriz’ açıklamasında bulunmuştu. Hal böyle iken ilimiz siyasileri ile spora ve sporcuya, Aksarayspor’a verdiği destek ile halkımızın gönlünde taht kuran İlimiz Valisi Sayın Ali Mantı ile İl Belediye Başkanımız Evren Dinçer’in Dağılgan Stadyumu’nun hazır olan iyileştirme projesine gerekli desteği vermeleri için Aksaray kamuoyu ve spor camiası olarak çağrıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

“3. Lig Maçlarımızı Bu Statta Oynamama Riskimiz var”

3 Lig maçları başlamadan önce Türkiye Futbol Federasyonu Yetkililerinin Dağılgan Stadyumu’nda inceleme yapacaklarını hatırlatan TSYD Aksaray Şube Temsilcisi Atalay “Futbol Federasyon gözlemcileri stadımızı inceleyecek. Stadımızın şu anki fiziki şartları eksik. Federasyon yetkililerinin vereceği karar  çok önemli. Hepimizi 3. Lig sezonu öncesi böylesi önemli bir karar bekliyor. Yapılacak tek şey Spor Bakanlığından Dağılgan Stadı için gönderilecek tadilat ve iyileştirme ödeneğinin bir an evvel gönderilmesini sağlamak. Bu ödeneğin ilimize gelmesi bu kadar zor olmasa gerek diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. Haber: Bayram Aksu

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı