Soğuk Üşütür Sanıyorduk, İçimizi Yaktı

Van Bahçesaray’da çığ faciasında can kurtarmaya giderken ikinci kez çığ düşmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Ramazan Süslü, Sultanhanı’nda binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Soğuk Üşütür Sanıyorduk, İçimizi Yaktı

Şehidin Cenazesine, evlat acısına kalbi dayanamayan Annesi Yeter Süslü kalp krizi geçirdiği için ambulans ile katılabildi. Yeter Süslü'nün "Yavrumun yüzünü gösterin bana" sözleri yürek dağladı.

Van-Bahçesaray’da meydana gelen çığ faciasında arama kurtarma ekibi ile çalışmalara katılan Aksaraylı 23 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Ramazan Süslü ikinci kez düşen çığ nedeniyle silah arkadaşları ve arama kurtarma ekibi üyeleriyle birlikte yaşamını yitirdi.

Baba Evinde Helallik Alındı

Önceki gün uçakla Nevşehir Havalimanına getirilen şehidin cenazesi buradan karayolu ile memleketi Aksaray’a getirildi. Somuncu Baba Külliyesi ve Kültür Merkezi Morgunda bekletilen şehidin cenazesi dün öğle saatlerine doğru Sultanhanı ilçesine gönderildi. İlk olarak baba evine getirilerek helallik alınan Şehit Jandarma Süslü’nün cenazesi daha sonra tarihi Sultanhanı Kervansarayı önünde hazırlanan tören alanına getirildi. Şehidin Babası Mehmet Süslü (55), Şehit eşi Süreyya Süslü (23), şehidin kardeşleri ve diğer yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Şehit Annesine Anjiyo Yapıldı

Oğlunun şehit haberine yüreği dayanamayan anne Yeter Süslü (53) önceki gün fenalaşarak kalp krizi geçirerek Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde tedavi altına alındı. Şehit Annesi Süslü burada anjiyoya alınarak stent takıldığı ve tedavisinin sürdüğü bildirildi. Anne süslü tedavisi halen sürerken, şehit oğlunun cenazesine ambulansla getirilerek katılabildi.

“Şerefimizle Dik Duruyoruz, Yenilmeyeceğiz”

Tabut başına gelen şehidin halası Fadimana Sarıgül (54) gözyaşları içinde şehidin fotoğrafını alarak, “Halam seninle gurur duyuyorum. Vatanıma feda ediyorum. Vatana feda ediyoruz, gurur duyuyoruz. Hakkını helal et halam. Ben seni oğluşum diye severdim halam. Annen gelemedi, annenin yerine öpeyim kuzum. Annenin yerine bağrıma basayım kuzum. Allah’ın izniyle dik duruyoruz. Şerefimizle dik duruyoruz, yenilmeyeceğiz. Elveda kuzum” şeklinde konuştu.

“Devletimiz, Milletimiz Sağ Olsun”

Konuşmakta güçlük çeken acılı şehit babası Mehmet Süslü de, “Devletimiz, milletimiz sağ olsun. Yüce Bayrağımız, kırmızı bayrağımız yere inmesin inşallah. Cenabı Allah İslam alemini bir çatı altında nasip etsin inşallah. Şu anda eşim hastanede, kalp krizi geçirdi. Sağlık durumuna göre bakılacak. Şehit olmadan 2 gün önce oğlumla görüşmüştük. En sonunda da görüntülü aramıştı, görüntülü konuşmuştuk. Annesi acıdan dayanamadı kalp krizi geçirdi ben karşılamaya gidince. Oğlumun bir tane çocuğu var, 8 aylık” diye konuştu.

“Hakkını Helal Et Yavrum”

Ambulansla doktorlar eşliğinde tören alanına getirilen ve sandalye sedye ile tabut başına taşınan anne Yeter Süslü, oğlunun fotoğrafını alarak gözyaşları içinde, “Seni burada mı görecektim yavrum. Hakkını helal et yavrum. Yüzünü gösterin yüzünü. Nasıl bakıyor bana nasıl” dedi. Anne daha sonra tekrar ambulansa taşınarak cenaze törenini ambulans içinden izledi. Şehidin cenazesi Cuma namazını müteakip Sultanhanı Kervansarayı önünde tören alanında kılınan cenaze namazı sonrası yağan yağmur altında ilçe mezarlığında defnedildi. Şehidin cenazesine Aksaray protokolü, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu ve binlerce vatandaş katıldı. İHA

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı