Siz De Engel Olmayın   

 Aksaray Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ile Beyazay Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen program kapsamında sertifika töreni ve 3 Aralık Engelliler Farkındalık Günü Resepsiyonu düzenlendi.

Siz De Engel Olmayın   

 Program özel çocukların ve gençlerin el sanatları sergisinin açılması ile başladı. Sergiyi gezen Vali Ali Mantı eşi Işıl Mantı ve beraberindeki davetliler el emeği ürünleri sergisini gezerek bilgi aldı.  Programda engelli bakım merkezleri ve engelli derneği üyesi çocukların halk oyunları ve müzikli gösterileri ilgiyle izlendi.

“Engelliler İçin Farkındalık Çalışması Yapıyoruz”

Programda konuşma yapan Aksaray Valisi Ali Mantı; 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle yoğun geçen programlarda ailelerle bir arada olduklarını söyledi. Programların engelliler için farkındalık oluşturacak içerikte olduğunu belirten Vali Ali Mantı programların hazırlanmasında emeği geçen Aksaray Belediyesine, Kamu Kurumlarına ve dernek temsilcilerine teşekkür etti. Vali Ali Mantı “ Bu güzellikler gelişerek Aksaray’da birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacak herkese çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Engelli Tasarımcılar Sertifika Aldı

Yapılan konuşmaların ardından Gönül Dostları Derneği tarafından hazırlanarak İŞ Kurumu Müdürlüğünce özel çocuklara yönelik  düzenlenen ‘Engelsiz Servis ve Takı Tasarımı’ kurslarına katılan özel çocukların sertifikaları Vali Ali Mantı, Başkan Yazgı, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Aylin Kızıldere Yalçınkaya, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Kamu Kurumları Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri ile Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri tarafından verildi.

Yoğun Katılım Göz Doldurdu

Aksaray Kültür Merkezi’ndeki programa Aksaray Valisi Ali Mantı eşi Işıl Mantı, Başkan Yazgı eşi Hasibe Yazgı, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Aylin Kızıldere Yalçınkaya, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş, Kamu Kurumları Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Başkanları, Beyazay Derneği Başkanı Doç.Dr. Mustafa Kayıhan Erbaş, engelli dernekleri başkanları ile aileler ve davetliler katıldı. Valilik Basın

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon