Şampiyonluk Bu Şehre Çok Yakıştı

 “3.Lig İçin Zaman Kaybetmeden Şehrin Tüm Kesimleriyle Ortak Bir Komisyon Kurulmalı Ve Çalışmalar Başlanılmalı”

Şampiyonluk Bu Şehre Çok Yakıştı

Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Kulübü Aksaray Temsilcisi Harun Atalay yaptığı açıklamada Bölgesel Amatör Lig 5. Grupta Silifke Belediyesporu deplasmanda yenerek şampiyon olan Aksaray Belediye Spor Futbolcuları yönetim ve taraftarlarını tebrik etti.

TSYD Aksaray Şube Temsilcisi Atalay 2 sezondur kıl payı kaçırdığımız şampiyonluğu bu sezon yaşamış olmanın tarifi imkânsız bir mutluluk olduğunu belirterek “Sezon başından beri bu sezon şampiyon olacağına inanmış bir Aksarayspor ve taraftarları vardı. ‘İnanmak başarmanın yarısı’ derler hedefe kitlenmiş inanmış bir takımın aşamayacağı bir engel olmadığını Türkiye Liglerinde Namağlup ünvana sahip ligin en güçlü ve şampiyonluğa kitlenmiş Silifke Belediyesporu kendi evinde yenme başarısı gösteren takımımız inanmışlığın zaferle sonuçlanacağını bizlere ispatlamış oldu” dedi.

“Katma Değerdir”

“Hepimiz biliyoruz ki sporun her dalı ve futbol bir şehrin gelişmesindeki en önemli katma değerdir. Bugün Anadolu’nun ortasında tarihi ve kültür zenginliği ile Anadolu’nun parlayan yıldızı Aksaray’ın profesyonel bir ligde müsabakalara çıkması ilimize her alandaki katkısı büyük olacaktır” diyen Atalay “Aksarayspor’umuzu play-off maçının hemen ardından 3. Lige adım attığı andan itibaren şehrimizin  bu güzide takımına her manada destek olarak 2019-2020 3. Lig sezonun başından sonuna kadar takıma sahip çıkması çok önem arz etmektedir”  diye konuştu.

Atalay “Bir üst lige çıkmak kadar orada kalıcı olup şampiyonluk için mücadele eden bir takım için ilimizi tüm dinamitlerinin artık bir an evvel takımımıza sözde değil özde destek vermek için hızlı bir çalışma yapılarak zaman kaybetmeden şehrin her kesimin içinde bulunduğu bir çalışma yapılarak 3. Lig yol haritasının çizilmesi gerekmektedir”  ifadelerini kullandı.

12. Adama Teşekkür

Aksarayspor’un Şampiyon olmasında en büyük pay sahiplerinden birisi olan 12. adam diye adlandırdığımız taraftarın emeğine de değinen Atalay “Gerçekten bölgenin en iyi taraftarına sahibiz. Bütün sezon iç ve dış saha maçlarında takımını her koşulda koşulsuz destekleyen Aksarayspor Taraftarları Takımımızın şampiyon olmasındaki en büyük destekçileri olmuştur. Taraftarımıza ne söylense ne yapılsa azdı. Aksarayspor’un 3. Ligdeki tüm karşılaşmalarında yine taraftarımıza büyük işler düşecek taraftarlarımıza gerek özen gösterilmelidir ” dedi. “İlimize yakışan bir stat hepimizin hayali “ diyen Atalay “İlimize gelen misafir takımlarının artık böyle ilginç bir statta ağırlanmaması için el birliği ile ne gerekiyorsa artık bir an evvel yapılması gerekmektedir. İlimize yakışan takımımıza yakışan bir stat hayal değil en azından mevcut stada yeni sezondan önce bir iyileştirme çalışması yapılabilir. Stadımızın protokol ve basına ayrılan alanlarının durumu hepimizce malum, yeni sezon başlamadan inşallah bu konun takipçisi olacağız” diye konuştu. Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı