Rüzgârdan Ağaç Devrildi: 1’si Bebek 2 Yaralı

 Aksaray’da yağmur yağışı ve rüzgârdan kırılarak kaldırım ile yola düşen ağacın devrilme görüntüleri mobese kameralarına yansıdı. Kırılarak kaldırımdaki insanların üzerine düşen ağaç biri bebek 2 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Rüzgârdan Ağaç Devrildi: 1’si Bebek 2 Yaralı

Olay, Hacı Hasanlı Mahallesi Bankalar Caddesi üzerinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, cadde üzerindeki kaldırımda bulunan ve yaklaşık 50 yıllık olduğu belirtilen Akasya Ağacı, yağmur yağışı ve rüzgardan dolayı kırılarak cadde ve kaldırıma devrildi. Mobese kameralarına yansıyan görüntülerde kaldırımda çok sayıda vatandaşın olmaması facianın önüne geçerken, mobese kamerasına yansıyan görüntüde ağacın devrilmesiyle vatandaşların ağaç altında kalanları kontrol etmek için ağacın etrafına koştuğu görülüyor. Ağacın karılarak devrildiği esnada kaldırımdan yürüyen ve annesi Selcan Y.’nin kucağında olan 9 aylık Mirali Y. ile yine kaldırımda yürüyen Abdullatif Uygur (65) yaralandı.

Yaralı bebek Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince belediye binasına alınırken durum sağlık ekiplerine bildirildi. Kısa sürede olay yerine gelen 112 Acil Yardım ekipleri yaralı bebeği belediye binasından alarak ambulansa taşıdı.

Yaralı bebeğe ilk müdahale ambulans içinde yapılırken, daha sonra bebek Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kafasından yaralanan Abdullatif Uygur ise kendi imkanlarıyla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. Yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, devrilen ağaç yolun bir kısmını ve kaldırımı kapattı. Polis ekiplerinin güvenlik önlemleri kapsamında devrilen ağaç belediye ekiplerince kesilerek kısa sürede olay yerinde kaldırıldı.

Ağacın devrilmesiyle yaralanan Abdullatif Uygur, “Bendim ağacın altında kalan. Yaya geçidinden karşıya geçecektim. Trafik sıkıştı ve biraz bekleyim dedim. Baktım ağaç çatırdıyor. Kaçayım dedim ama dalların arasında kaldım. Kafamın şurasında biraz şişlik var” dedi.İHA

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı