Ozan Arif İçin Mevlüt Okutacaklar  

Türk Dünyası’nın güçlü sesi, çağımızın Dede Korkut'u Ozan Arif’in vefatının 40. gününde Mevlid-i Şerif okutmak için resmi olarak Aksaray İl Müftülüğüne müracaatta bulunan İYİ Parti Aksaray İl Teşkilatı Müftülük’ten red yanıtı aldı.

Ozan Arif İçin Mevlüt Okutacaklar  

Yanıta üzüldüklerini ve Müftülüğün siyasi bir taraf gibi davrandığını dile getiren İl Başkanı Hasan Hüseyin Çiftçi “Bu yanıt kabul edilemez. İl Müftüsü’nden kucaklayıcı bir tavır beklerdik. Ama bize olan tavrı herkesçe biliyor. Ortada” dedi.

 

İyi Parti’nin Ozan Arif İçin Okutacağı Mevlüt’e Müftülük Engeli

 

  İYİ Parti Aksaray İl Teşkilatı olarak ölümünü 40. gününde gelenek ve göreneklere uygun bir şekilde bir camide Mevlid-i Şerif düzenlemek istediklerini belirten İYİ Parti İl Başkanı Hasan Hüseyin Çiftçi, “İl müftüsünün İYİ Parti'ye karşı anlamsız bir tavrı olduğunu kamuoyu zaten bilmekte. Bizler gayet iyi niyetli bir şekilde Türk Dünyası’nın güçlü sesi, çağımızın Ozanı Ozan Arif'in vefatının 40. gününde bir camimizde Mevlid-i Şerif okutmak için resmi yollardan müracaat ettik. Buna rağmen kendisi bize verdiği kaçamak cevaplarla bunun yapılamayacağını beyan etti. İl Müftüsünün siyasi gömlekleri bir kenara  bırakıp bir din adamına yakışır şekilde herkesi kucaklayan, ‘Müslüman müslümanın kardeşidir’ düsturundan yola çıkarak, özellikle Türk İslam Coğrafyası’nda sevilen, çağımızın Ozanı’na karşı ahde vefa örneği  göstermesini ve Mevlid-i Şerif için izin vermesini beklerdik. Maalesef İl Müftü’sünden böyle bir hareket görmedik. Bunun üzüntüsü içindeyiz. Biz birileri unutsa ve unutturmaya çalışsa da Türk Dünyası’nın güçlü sesi, çağımızın Dede Korkut'u Ozan Arif'i vefatının 40. gününde Parti Teşkilatımız ve Aksraylı vatandaşlarımızla birlikte anarak mevlidimizi okutacağız.  Özel bir mekanda 24 Mart Pazar günü saat 15.00’te okutacağımız mevlid-i Şerif’e buradan bütün Ozan Arif sevenlerini ve tüm Aksaraylı hemşerilerimizi davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

“Vefa İstanbul’da Bir Semt Adı Değil”

 

İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Özhan Türemiş de yaptığı açıklamada “Ozan Arif ,Türk Dünyası’nın en büyük ozanlarından, memleketimizin yetiştirdiği ulvi insan, Ülkücü camiaya büyük hizmetleri dokunan, camianın çok sevdiği, Ülkemizin ve Türk Dünyası’nın çok sevdiği bir insandı. ‘Maalesef Vefa İstanbul'da bir semt adı olarak kaldı’ sözü zaman zaman karşımıza çıkıyor. Ama biz biliyoruz ki gerçek ülkücüler, ahde vefayı iyi bilenler, bu davaya gönül verenler, hiçbir zaman Ozan Arif’e sırt dönmediler. Bunun en güzel örneğini de Merhum’un cenaze töreninde gördük. Biz de büyük Ozanımız’a vefatının 40. gününde bir Mevlid-i Şerif okutmak istedik. Sığ düşüncelere sığınanların engellemeleri bizleri asla yolumuzdan alıkoyamadı. Allah nasip ederse 24 Mart Pazar günü Türk Dünyası’nın Dede Korkut’unu, Ebediyete intikalinin 40. gününde Mevlid-i Şerif ile yad edeceğiz.  Tüm hemşehrilerimizi Kültür Park içinde bulunan Liva Kafe’ye, Pazar günü saat 15.00’te bekliyoruz” dedi.

 

Özhan Türemiş sözlerini Ozan Arif'in  dörtlüğü ile sonlandırdı.

“Ozan Arif'ten bize kalan şu dizeleri hatırlatmak isterim:

‘Arif der ki: bunca yıl, ay,

Geldi geçti vay dünya vay!

Yaşamaksa; yaşadım say,

Aha geldim, gidiyorum.’  Haber: Erhan Bölükbaş

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon