O Suyu Bu İle Getirin Elinizi Öpeyim

Beyler Öyle Atmayla Tutmayla Olmuyor Milletin Umutlarıyla Dalga Geçmeyin 

Erel Ve Türemiş Aksaray’ın 1 Yılını Değerlendirdi

Gazetemiz imtiyaz sahibi Harun Atalay ile sosyal medyada canlı bir söyleşi gerçekleştiren İYİ Parti İl Başkanı Özhan Türemiş ve İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

O Suyu Bu İle Getirin Elinizi Öpeyim

Covid 19 Koronavirüs ile mücadele konusunda hükümetin yeterince başarılı olmadığını iddia eden İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel “Muhalefetin söylediği tüm iyi niyetlerle yapılmış tavsiyelere kulak asmayan mevcut iktidar, zaman içerisinde muhalefetin söylediği her şeyi yapmaya başladı. Biz bir Sahra Hastanesi İstanbul'da kurulsun dedik. Önce ayak dirediler, şimdi hastane yapıyorlar. Sokağa çıkma yasağı 15 gün olsun dedik. Zaten 11 gündür verilen dönem dönem yasaklarla 15 günlük sokağa çıkma yasağı çıktı. Görüyoruz ki muhalefetten ne gelirse gelsin kabul görmeyen, ben yaptım, oldu. Her şeyin en iyisini biz biliriz, biz yaparız zihniyeti ile çalışan bir hükümet var. Ama bu zihniyetin artık ne yapıp ne yapamayacağını milletimiz görmüştür” dedi.

“Su Konusu Çok Su Götürür”

Sosyal medya hesaplarında izlenme rekorları kıran programda İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş Aksaray Belediyesi seçim vaatlerini hatırlatarak “Biz bırakın mega uçan kaçan projeleri, içilebilir suyu bekliyoruz. Her gelen suyu bir yıl içerisinde musluklarımızdan akıtacak, temiz su içeceğimizi söylüyordu. Görünen o ki bu su konusu çok su götüreceğe benzer.

Şehir her gelen AK Partili Belediye Başkanı sayesinde bir yapboz a dönüyor. 5 yılda bir bildiğimiz mevcut yerler yapılıyor, sökülüyor, dökülüyor. Trafik konusu Allah'a emanet yani nereden baksanız tutarsızlık” diye konuştu.

“Kendi Vatandaşına Maske Veremeyen Başka Ülkelere Yardım Etti”

“Aksaray ili başta olmak üzere birçok ilde maske bile dağıtma konusunda çuvallayan bir iktidardan bahsediyoruz. Çok ilginçtir bütün ülkelere maske gönderiyoruz ama kendi halkımıza ücretsiz maskeleri verene kadar 40 dereden su getiriyoruz” diyen Milletvekili Erel “Şu an pandemi sürecini yaşıyorum. Hâlihazırda bizi bekleyen bir ekonomik sıkıntı var. Devlet harıl harıl para basıyor ama yetiştiremiyor. Biz senin hesaba almadığın bu normalleşme süreci faturası da korkarım ki vatandaşa kesilecek. Korona virüsü tedbirleri kapsamında vatandaşı, esnafı, üreticiyi, küçük esnafı rahatlatacak bir paket beklerken, mevcut iktidar milletten IBAN istedi. Çok ilginçtir vatandaştan IBAN isteyen mevcut iktidar bir de çeşitli ülkelere maske yardımı yapıyor. Hadi yapsın insanlıktır diyelim. Sayın Cumhurbaşkanı kendi cebinden bu yardımları yapıyormuş gibi reklam yapmaktan da durmuyor. Söz konusu sağlık diyoruz ama görüyoruz ki yapılan her harekette siyaset ve reklam içeren hareketler ön planda. Kendi belediyeleri ile ilgili yardım, hayır, hasenat ile ilgili en ufak bir sorun yok ama muhalefetin belediyelerine her alanda kısıtlama getiren mevcut iktidar ve zihniyet keşke bu süreci el ele, kol kola 81 il belediye başkanı ile ortak bir çalışma konsorsiyumu ile hallederiz deseydi. Şu an yaşamış olduğumuz birçok sorunu yaşamazdık ifadelerini kullandı.

“Herkes Kendi İşini Yapsın”

“Herkes işini yapmalı” diyen İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel “STK başkanlarından bazıları uçuyor, kaçıyor, memlekete su getiriyor. Müjdeler veriyor millete. Umut vermekten başka hiçbir şey yapmıyorlar. Herkes kendi işini yapsın. Biz soruyoruz ‘Hani bu su gelecekti? Ne yaptınız, ne ettiniz? Sonra da diyorlar ki biz dosyayı Cumhurbaşkanına verdik. Ya milletin duygularıyla oynamayın. Asıl olan görevlerinizi yapın yeter” şeklinde konuştu.

“Sadece Eleştirmiyoruz Gerektiğinde Takdir De Ediyoruz”

“Sürekli eleştiren, sürekli karalayan bir muhalefet anlayışından uzak olduğumuzu her fırsatta söylüyoruz” diyen Başkan Türemiş “İyi yapılan işleri takdir etmesini ve alkışlamasını da biliriz. Özellikle Nisan Ayı Olağanüstü Belediye Meclis Toplantısı’nda gündeme gelen eski ceza evinin yerinin lojman yapılması konusundaki dik duruşunu ve Başkanın bu konudaki tavrını takdir ediyoruz. Bu alan gerçekten önemli bir alan ve ilginçtir ısrarla bu alana lojman yapılması konusunda ısrarcı olanlar var. Ne yapmaya çalıştıklarına bir anlam veremedik.

Allah'tan Aksaray Belediye Başkanımız Evren Bey yanlış bilgilendirildiğini ve oranın tarihi bir mekan olduğunu, kimsenin kendisini Aksaray'ın tarihine hançer vuran Belediye Başkanı olarak anmasını istemediğini belirterek buranın lojman olarak değerlendirilmemesi konusundaki aldığı başarılı kararı takdir ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kendi Projelerimizi Paylaştık Adım Atmadılar”

Aksaray Belediyesinin gerek ekipman, gerekse iş gücü konusunda birçok belediyeden çok çok iyi olduğunu belirten Başkan Türemiş “Bir koordinasyon, bir planlama ve maalesef bir enerji bulunmadığı için birçok konuda Aksaray Belediyesinin verimli çalışmadığını  düşünüyorum. Sayın Başkan seçilmeden önce bir broşür bastırdı. Broşür içerisindeki vadettiği hiçbir şeyi son bir yıl içerisinde gerçekleştiremediği görünüyor. Maalesef önümüzdeki kalan süre içerisinde de bunların büyük bir kısmı gerçekleşmeyecek. Biz bu projelerin ve vaatlerin her zaman takipçisi olacağız. Bizler de seçim döneminde bir proje kitapçığı yaptırmıştık.

Kendisine bu projelerimizi de sunmuştuk. Evet farklı siyasi partilerde olabiliriz ama gayemiz Aksaray'ın daha iyi ve daha güzel seviyelere gelebilmesi için ortak akıl ve çalışma alanı ve platformu oluşturmaktı. Bununla ilgili de maalesef belediyeden bir adım göremedik. Onlar her şeyin en iyisini bilerek, kendilerince bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Ama son 1 yılda gördük ki sadece yapboz yapıyorlar, üzücü” şeklinde konuştu. Harun Atalay’ın Özel Haberi

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı