Kokoreç Severleri Mutlu Edecek Haber

Ankara’nın Nefis Çiftlik Kokoreci Aksaray’da

Kokoreç Severleri Mutlu Edecek Haber

Sakatatın bir çok hastalıkla mücadelede doktor tavsiyesi olduğu soğuk kış günlerinde, Ankara’nın meşhur Çiftlik Kokoreç Ustası Muhittin Gezer, Aksaray’da 06 Çiftlik Kokoreç ve Kebap salonunu Eski Müze yanı, Sobacılar Çarşısı’nda hizmete açtı.

 

“18 yaşında Ankara Rüzgarlı Sokak’ta seyyar satıcılık ile başlayan kokoreççilik hayatımda 41 yılı geride bırakıyorum” diyen Muhittin Usta, “Kokoreç ülkemizin milli değeridir. Kokoreç  her derde devadır” dedi. Kokoreçseverlerin talebi üzerine Aksaray’a 06 Çiftlik Kokoreç Şubesi açtıklarını belirten Muhittin Usta “Kokoreci yapan var, yapan var… Kokoreç sevenler bilirler; kokoreç mangal ateşinde 4 saatlik bir sürede pişer. Piyasada kuzu kokoreç diye satılanların büyük bir kısmı gerçeği yansıtmaz. Ağzının tadını bilen kokoreçseverler, ilk ısırıkta kokorecin kuzu olup olmadığını anlar” diye konuştu.

 

“Aksaraylının Kokorece Düşkünlüğünü Biliyoruz”

 

“Aksaraylı hemşerilerimizin kokorece düşkünlüğünü bildiğimiz için Ankara ve İzmir’den sonra Aksaray’da 06 Çiftlik Kokoreç Salonu’muzu açtık. Kısa zaman içinde kokoreçseverlerin  buluşma noktası olduk” diyen Muhittin Usta, “Salonumuzda sadece kokoreç yok. Farklı yörelere ait lezzetler de mevcut. Kıbrıs’ın meşhur şeftali kebabı ve Ege Yöresi’nin soslu tavuğunun tadına mutlaka bakılmasını tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

 06 Çiftlik Kokoreç haftanın 7 günü gece geç saatlere kadar açık ve ayrıca öğrencilere özel indirimler de mevcut. Haber: Harun  ATALAY

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı