Karne Tatili Başladı

Aksaray’da 83 bin 361 öğrenci 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. Yarıyılını tamamlayarak karnelerini alıp yarıyıl tatiline başladı.

Karne Tatili Başladı

Aksaray Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Vali Ali Mantı, öğrencilere eğitimlerini en iyi şekilde tamamlayarak ileri ki yaşamlarındaki hedeflerine ulaşmaları için çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

“Kitap Okumaları Tavsiyesinde Bulundu”

Öğrencilerin karnelerini ve hediyelerini veren Vali Mantı öğrencilere tatillerini en iyi şekilde değerlendirerek dinlenmeleri ve tatilde kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Vali Ali Mantı “Önemli olan ailesine, vatanına, milletine hayırlı bir şekilde görevini yapabilmektir.

Bunun hakkını verebilmemiz lazım. Ülkemizin geleceği için iyi yetişmiş nesillere ihtiyacımız var” dedi. Vali Ali Mantı karne dağıtım töreni sonrasında okul öğretmenleri ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

İkinci Dönem 3 Şubat 2020 Başlayacak

Ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulanmaya konulan karnesiz ara tatillerin ilkini 18-22 Kasım tarihleri arasında yapmıştı. Bugün başlayan yarıyıl tatili hafta sonlarıyla birlikte 16 gün olacak ve ikinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak. Eğitimde ikinci ara tatil 3 Nisan mesai bitimi başlayıp 10 Nisan Cuma günü sona erecek. 13 Nisan 2020’de başlayacak ikinci dönem, 19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili sürecine geçilecek. Haber: Bayram Aksu

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı