Kariyer Ve İstihdam Fuarı Yoğun İlgi Gördü

 Aksaray Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Mahmut Akkuş, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla başlatılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk öncülüğünde yürütülen Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında Aksaray’da düzenlenen Kariyer Ve İstihdam Fuarına yoğun ilgi gördü” dedi.

Kariyer Ve İstihdam Fuarı Yoğun İlgi Gördü

İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş yaptığı açıklamada; “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında öğrencilerin beceri yetkinlik ve ilgilerini gözeten bir anlayışla onların iş dünyası ve akademik alandaki rol modeli profesyoneller ile etkileşimlerini sağlamak amacıyla Aksaray Valiliği himayelerinde Aksaray Üniversitesi, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından organize edilen istihdam fuarı başarıyla sonuçlanmıştır. Öğrenciler ve iş arayan vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği fuarda gün boyunca 5.000 kişi tarafından ziyaret edildi.

İstihdam Fuarını 5.000 Kişi Ziyaret Etti

İstihdam fuarında yaklaşık 50 kurum ve kuruluşun açmış olduğu stantlarda iş arayanların ve öğrencilerin firmaları tanıması işgücü piyasasını tanıması iş staj kariyer imkânları öğrenmesi iş arayan işveren buluşması gerçekleşmiş olup yüzlerce staj ve iş başvurusu fuar boyunca gerçekleşmiştir.

100 Gence Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Sertifikası

Programda ayrıca Aksaray Üniversitesi kariyer merkezi ve Çalışma İş Kurumu İl Müdürlüğü iş birlikteliğinde iş arayan değil işveren gençler parolasıyla 100 gencimize uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifikaları verilmiştir.

50.000 TL’ye Kadar Hibe Desteği

2018 yılı içerisinde toplam 82 engelli ve eski hükümlü kendiişlerini kurmaları için 50 bin TL kadar İŞKUR tarafından hibe desteği sağlanmıştır. 2018 yılı 2. Dönemde hak kazanan 22 engelli ve eski hükümlü vatandaşımıza 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle hibe çeki dağıtım töreni gerçekleşmiştir.

Yüzlerce İş Ve Staj İmkânı

Aksaray'ın 5 büyük dev firması olan Mercedes-Benz Türk A.Ş., Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Eroğlu Giyim Sanayi Ticaret A.Ş., Sütaş Süt Ürünleri A.Ş. ve Doğuş Çay Gıda Maddeleri Üretim A.Ş insan kaynakları müdürleri tarafından firmaların işe alım süreçleri staj ve iş başvuru şartları işverenlerin iş arayanlardan beklentileri ve mülakatta iş arayana yönlendirilen sorular hakkında öğrenciler bilgilendirilmiştir.

Gençlere Yönelik Geleceğin Meslekleri

Her geçen gün büyüyen ve gelişen Aksaray İlimize ve üniversitemizde temennimiz başta üniversite yönetimimiz olmak üzere, fakültelerimizle, kariyer merkezimizle ve öğrenci topluluklarımızla etkin iş birliktelikleri geliştirerek üniversite-sanayi işbirliği projesinde kuvvetli şekilde yer almaktadır.

Üniversitemizde son dönemde iş birlikteliği içerisinde 100 gencimize uygulamalı girişimcilik eğitimi ve yine meslek edindirme kapsamında 2 grupta ilk etapta 50 kişiye geleceğin meslekleri alanında veri yazılım eğitimi ve önümüzdeki günlerde e -ticaret eğitimleri verilecektir. Gençlerimize aktif işgücü programlarımızın daha fazla yararlandırmak için üniversite kariyer merkezi ve İŞKUR irtibat noktası 2019 için geleceğin meslekleri girişimcilik eğitimleri başta olmak üzere planlamalar yapmaktadır.

Sıtkı Aslanhan’dan Kariyer Planı Üzerine Söyleşi

Programda ayrıca Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafından günümüz gençliği ve kariyer planlaması üzerine konferans gerçekleşmiştir.İŞKUR Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon