KOSGEB Müdürü Koçak Uyardı!

“KOSGEB Desteklerini Almak İçin

3. Şahıslardan Uzak Durun”

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Aksaray İl Müdürü Hakan Koçak Aksaray’da bulunan girişimcilerin işletmelerini daha ileriye götürmeleri için desteklemede bulunduklarını söyledi.

KOSGEB Müdürü Koçak Uyardı!

KOSGEB desteklerinden faydalanmak isteyen işletmelerin KOSGEB’e doğrudan ulaşarak bilgi alabileceklerini ifade eden Koçak “Başka aracılara itibar etmeyin” uyarısında bulundu.

KOSGEB’in ilimizde işletmeler başta olmak üzere yeni girişimcilere artarak devam eden desteklerinden bahseden Koçak 2019 yılı içinde ARGE İnovasyon Destek Programı, Geleneksel Girişimci Destek Programı, Genel Destek Programı, İleri Girişimci Destek Programı, İşletme Geliştirme Destek Programı, KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı  Stratejik Ürün Destek Programı, Yeni Girişimci Destek Programı, olmak üzere 8 alanda 517 kişiye yaklaşık 16 milyon liralık destek sağlandığını belirtti.

“Aksaray’da Ödenek Sıkıntısı Yok”

İlimizde 2019 yılı içerisinde KOSGEB’e 7 bin 204 kayıtlı işletme olduğunu belirten Hakan Koçak “KOSGEB olarak ülke ve il genelinde işletmelerimize ve girişimcilerimize desteklerimizi arttırarak devam ettiriyoruz. Bizim kurumda her hangi bir ödenek sıkıntısı yok” dedi. Hakan Koçak “KOSGEB’in kurumlar arasında elektronik dönüşümü hızlı bir şekilde gerçekleştiren ilk kurum olması sayesinde e-devlet sistemi üzerinden girişimcilerimiz ya da Kobilerimiz bizlere müracaat ederek işlemlerini hızlı bir şekilde sonuçlandırıyorlar. Bu dönüşüm sayesinde işletmelerimizi ve girişimcilerimizi evrak yükünden ve zaman kaybından kurtardık” ifadelerini kullandı.

“KOSGEB Desteklerinde Bölgemizde 1. Sıradayız”

“Girişimcilik eğitimlerimizi de dönüşüm sayesinde artık dijital platforma taşıdık” diyen Koçak “2019 Yılında ülkemizde yaklaşık 35 bin, Aksaray’da 903 girişimcimiz kurslarını tamamlayarak KOSEB girişimcisi olarak desteklerini almak için müracaatlarını gerçekleştirdiler.

Girişimcilik kurslarımızdan sertifikalarını alan girişimcilerimize 60 bin liraya kadar hibe, İleri Girişimcilik Sertifikası alan girişimcilerimize 70 bin liralık hibe desteğimizi 360 bin lira olmak üzere iyileştirme yaptık” dedi. Koçak “KOSGEB olarak her yıl desteklemelerimiz artarak devam ediyor. 2018 -2019 yılında yüzde 83’lük bir artışla 16 Milyon liraya yakın ilimizde 517 firmaya destek verilmiştir. TR bölgesi diye nitelendirdiğimiz bölgemizde 4 ilde bizim ilimiz KOSGEB desteklemelerinde 1. sırada yer almakta” ifadelerini kullandı.

“2020 Yılında Desteklerimiz Artarak Devam Edecek”

“2020 yılında hedeflerimizi daha büyütüp destekleme yelpazesini genişleteceğiz” diyen KOSGEB Müdürü Hakan Koçak “Girişimcilerin ilk öncelikle bize müracaat etmesi gerekmekte. Girişimcilerimizin KOSGEB destekleri hakkında sağlıklı bilgi alması ve yönlendirmesi için bizler buradayız”  diye konuştu. Koçak “Birçok girişimcimiz art niyetli insanlar tarafından farklı yönlendiriliyor. Girişimcilerimizin 3. şahıslara itibar etmemelerini istiyoruz. KOSGEB İl Müdürlüğü ve resmî internet sitelerimizden girişimcilerimiz tüm sorularının cevabını rahatlıkla bulabilirler” şeklinde konuştu.

“KOSGEB’den Destekleme Almak İçin 3. Şahıslara Değil, Bize Müracaat Edin”

“Girişimcilere ve işletmelere kurullarımız marifetiyle desteklerimizi veriyoruz” diyen Koçak “Şeffaf bir ortamda, birçok kurumdan oluşan 5-6 kişilik komisyonlarımızla desteklerimizi kurul üyelerimiz inceledikten sonra, şartları uygun olan, hak eden girişimci ya da işletmelerimiz rahatlıkla alıyor” dedi. KOSGEB’in desteklerinin işletmeleri daha iyi bir yere getirmek için verildiğine dikkat çeken Koçak “Kamuoyunda ‘Param olsa neden KOSGEB’e gideyim?’ gibi bir düşünce var.

Bizim verdiğimiz desteğin amacı, başarılı işletmeler oluşturmak. Dolayısıyla bizler sosyal hizmetlerin yaptığı gibi fakir halkı desteklemeden ziyade, katma değer üreten başarılı işletmeleri bir adım ileriye götürebilmek ve ilimizde marka değeri üreten firmalar ve girişimciler oluşturmak için var olan bir kurumuz” şeklinde konuştu. Harun Atalay’ın Özel Haberi

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı