İyi Parti’nin Aksaray Belediye Başkan Adayı Özhan Türemiş

 Chp Aksaray’da Aday Çıkarmayarak İyi Partinin Adayını Destekleyecek

İyi Parti’nin Aksaray Belediye Başkan Adayı Özhan Türemiş

İlk olarak İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel’in sosyal medya hesabında 3 Ocakta Partisinin Aksaray Belediye Başkan adayının İYİ Parti İl Başkanı Özhan Türemiş olduğunu açıklamasının ardından hafta sonu İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu Resmi açıklama yaparak İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan adaylarının Özhan Türemiş olduğunu açıkladı. CHP İle İYİ Parti Aksaray’da güç birliği yaparak İYİ Partinin Belediye Başkan adayını destekleyecek ve CHP Aksaray Belediye Başkan adayı çıkarmayacak.

Özhan Türemiş Gurup topaltından sonra Seçim çalışmalarına hız verecek. Öte yandan İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan adayı Özhan Türemiş Salı günü Türkiye Büyük Millet Mevalisinde İYİ Parti Gurup toplantınsın da Aday tanıtım toplantına katılıp ardından seçim çalışmalarına hız vermesi bekleniyor. 31 Mart seçimlerinde, birçok bölgede CHP ile güç birliği yapacak olan İYİ Parti, arasında Aksaray’ında bulunduğu 7 il olmak üzere toplam 99 il, ilçe ve belde belediye başkan adayını açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, yaptığı açıklamada 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili çalışmalarında önemli bir aşamaya geldiklerini, CHP ile güç birliği çerçevesinde görüşmelerin devam ettiğini kaydetti. Dervişoğlu, gerek parti içi çalışmalarının gerekse işbirliği görüşmelerinin sonuçları ile belirlenen 99 il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarının isimlerini paylaştı.

Açıkladığı 7 İl

Dervişoğlu'nun açıkladığı listeye göre İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Özhan Türemiş, Ardahan Belediye Başkan Adayı Mete Özdemir, Bayburt  Belediye Başkan Adayı Yunus Özyılmaz, Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, Karaman Belediye Başkan Adayı Zühtü Bahadır Bayraç, Kilis Belediye Başkan Adayı Ahmet Nalçacıoğlu ve Siirt Belediye Başkan Adayı ise Ahmet Özgür oldu.

İlçe ve Belde Başkan Adayları

Aynı listede yer alan ilçe belediye başkan adayları ise Sultanhanı İlçe Belediye Başkan Adayı Selim Temel, Bağlıkaya Belediye Başkan Adayı Tuncay Özkaraca, Selime Belediye Başkan Adayı Sefer Özdemir, Helvadere Belediye Başkan Adayı Tuncer Soyal olarak açıklandı. Haber: M. Erhan Bölükbaş

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon