İşkur’dan Anlamlı Kutlama

 Dünya Engeliler Haftası ve Anneler Günü nedeniyle Aksaray Valiliği, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından kutlama yapıldı. Engelli annelerine ve özel çocuklara anneler günü, dünya engelliler haftası vesilesiyle İŞKUR tarafından gül verildi.

İşkur’dan Anlamlı Kutlama

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İlimizde de Aksaray Valiliği tarafından yürütülen #SIFIRATIKPROJESİ kapmasında İŞKUR destekleriyle engellilere ve engelli annelerine yönelik olarak Çanta Dikim Kursu düzenlendi. İlimizde faaliyet gösteren tekstil firmalarındaki atıkların bez veya file çantaya dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Böylelikle atık kumaşlar ekonomik değere dönüşecektir. Plastik poşetlerin doğaya vermiş oldukları zararları ortadan kaldırmak ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha demiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak amaçlanmaktadır.

Sıfır Atık Projesine Tam Destek 

20 kursiyerin Sıfır Atık Projesi kapsamında kullanılmayan kumaş ve kıyafetlerden yararlanarak ürettikleri çantalardan oluşan sergi, Aksaray Valiliği tarafından sıfır atık projesi kapsamında yer alacaktır. Ayrıca alış veriş merkezlerinde sergilendikten sonra reyonlarda yer alacaktır. Kursiyerlere günlük 30 TL cep harçlığı ile iş kazası ve meslek hastalığı genel sağlık sigortaları İŞKUR tarafından karşılanmaktadır. Kursiyerler bu kurslar vesilesiyle “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın değerli eşleri Emine Erdoğan hanımefendinin yürüttüğü, İlimizde de Valiliğimizin öncülük ettiği Sıfır Atık Projesi engelli çocuklarımız ve anneleri olarak destek olmak istedik. Bu kurslar vesilesiyle bir taraftan el becerimizi geliştiriyor. Bir taraftan da çocuklarımız ile birlikte keyifli vakit geçiriyoruz. Cumhurbaşkanlığımıza, Valiliğimize, İŞKUR İl Müdürlüğümüze ve Halk Eğitim Merkezimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Belediye Başkan Vekili Cem Elibol ise “İlimiz Engelli projelerinde kurum ve kuruluşlarımız iş birlikteliğinde önemli projelere imza atıyor. Bizlerde belediye olarak her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız. Engelliler Haftamız ve Anneler Gününüz kutlu olsun” dedi.

En Büyük Kazanım Annelerin Ve Çocukların Dayanışması

İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş ise “Bugün hem anneler günü hem de engelliler haftası olması nedeniyle gününüzü kutluyorum. Bu kursumuzda hem engelliler hem de engelli anneleri var. Bu anlamda oldukça anlamlı bir projedir. Cumhurbaşkanlığımızın yürüttüğü Sıfır Atık Projesi desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün bu kursumuz vesilesiyle engelli annelerinin ve özel çocuklarımızın dayanışması en büyük kazanımdır. Atık kumaşlar ekonomiye kazandırılıyor. Atıklar %100 oranında değerlendiriliyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk önderliğinde Bakanlığımız ve İŞKUR Genel müdürlüğümüz her zaman dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan engellilerimizin, kadınların ve gençlerin yanındadır. İlimizde aktif işgücü programlarından engeli kardeşlerimizi azami derecede yararlandırmaya çalıştık, çalışıyoruz da. Engelli ve eski hükümlü projelerinde, toplum yararına program kapsamında, meslek edindirme kursları, girişimcilik kursları ve diğer program ve projelerimizde engelliler belirgin bir şekilde yer almıştır. Sadece 100 engelli kardeşiminiz TYP kapsamında istihdam edilmiş, 82 engelli ve eski hükümlü kardeşimiz hibe desteğiyle kendi işlerinin patronları olmuşlardır. Engellilere yönelik desteklerimiz ve projelerimiz devam edecektir. Bu vesileyle bir kez daha engelliler gününüz ve Anneler Gününüzü tebrik ediyorum” dedi.  Programa Belediye Başkan Vekili Cem Elibol, İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu İl Başkanı Bekir Kaya, Gönül Dostları ve Zeka oyunları derneği Başkanı Şükran Gevenç, Engelli Anneler Derneği Başkanı Gülay Öztürk, İŞKUR Şube Müdürü Hediye armağan ile Halk Eğitim ve ASO Müdürlüğü yetkilileri katıldı. İŞKUR Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı