İşkur İş Kulübü Açıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın en fazla önem verdiği konuların başında olan işsizlikle mücadele kapsamında İŞKUR olarak İŞ KULÜBÜ projesi Aksaray’da hayata geçti.

İşkur İş Kulübü Açıldı

“İş Kulüpleri Projesi”, işgücü piyasasında dezavantajlı konumda bulunan; kadınlar, engelliler, gençler, uzun süreli işsizler, madde bağımlıları, sosyal yardım yararlanıcılara gibi kişilere iş arama motivasyonu ve yöntem desteği vermeyi amaçlayan bir çalışmadır.

04.09.2019 tarihinde Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonunda 90 Sosyal Çalışma Programı katılımcısına Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ, İş ve Meslek Danışmanları Öznur Kahyaoğlu ve Ferhat Hüyüklü tarafından İş Kulübü eğitim programı tanıtım sunumu gerçekleştirilerek Sosyal Çalışma Programına katılan üniversite öğrencilerine yönelik ortak eğitim planı hazırlandı.

İş Arama Motivasyonu Artacak

İŞKUR İl Müdürlüğü 10.09.2019 tarihinden itibaren İş Kulübü eğitimlerine başladı.10-12 kişilik gruplarla 3 günlük eğitim programı ile CV hazırlama, mülakat teknikleri, iş görüşmesi, telefon görüşmesi, işveren beklentileri, iş arama kanalları, beden dili gibi birçok alanda aktivitelerin uygulanmasıyla kişilerin iş arama becerilerinin geliştirilmesi hedeflenen eğitimlerde 10.09.2019 ile 03.10.2019 tarihleri arasında, SÇP katılımcıları, üniversite mezunları, kadınlar ve gençlerden oluşan sekiz (8) eğitim grubunda toplam 62 kişinin eğitimini tamamlayarak İŞKUR İl Müdürü Mahmut AKKUŞ tarafından Katılım Sertifikalarını teslim aldı..

İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş'un katılımıyla Aksaray Bilim Teknik Koleji 11. ve 12. Sınıf Öğrencilerine İŞKUR faaliyetleri, İş Kulübü Eğitimleri ve dönem içerisinde yapılan etkinlikler hakkında bilgi verildi.

Dezavantajlı Gruplara İş Kulübü Desteği

İş Kulübü faaliyetleri kapsamında verilen eğitimlerin Aksaray'da iş arama sürecinde aktif olarak yer alan her bireye ulaşabilmesi için Aksaray  Üniversitesi, Aksaray Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü, Engelli Dernekleri, Denetim Serbestlik Müdürlüğü ve Yeşilay Cemiyeti ŞÖNİM ile görüşmeler sağlandığı ve tüm Kamu ve STK kuruluşlarının iş birlikteliği gerçekleştirmesi beklendiği bildirildi. İŞKUR basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı