İki Ayrı Gençlik Merkezi Düzenlenen Törenle Açıldı

Aksaray Müftülüğü tarafından gençlere yönelik çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği iki gençlik merkezi düzenlenen törenle açıldı.

İki Ayrı Gençlik Merkezi Düzenlenen Törenle Açıldı

Büyük Bölcek Mahallesi Siteler Cami yanında bulunan Hüseyin Altınsoy Kur’an Kursu binasının altında Erkek Gençlik Merkezi, Vali Ali Mantı’nın katılımıyla, Aksaray Müftülüğü bahçesinde Kız Gençlik Merkezinin açılışı Vali Ali Mantı’nın eşi Işıl Mantı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Gençlerin yararlanacağı ve bir çok etkinliğin gerçekleştirilebileceği gençlik merkezlerinin Aksaray’da önemli bir eksikliği gidereceği bildirildi. Aksaray Valisi Ali Mantı Erkek Gençlik Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmasında merkezin hayırlı olması dileğinde bulundu. Vali Ali Mantı konuşmasında, “Buraları işlevsel  hale getirmek daha önemli. Çağımızda sözün özü hapsettiğini görüyoruz. Toplumlarda ciddi savrulmalar sıkıntılar var. Toplum olarak yaptığımız icraatlar da bir bütünlük arz etmiyoruz. Genel olarak birlik ve beraberliğimizi, özümüzü, sözümüzü, enerjimizi biriktirerek daha kuvvetli eserler yapmaz zorundayız. Onun için böyle yerler yapmak önemli ama içini doldurmamız lazım. İmamlarımız, hocalarımız başta olmak üzere tüm Aksaraylılar bir şekilde omuzunda yük hisseden herkesin buraları işlevsel hale getirilmesine yardımcı olmazı lazım” dedi.

“HAYIRLI OLSUN”

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak’ta yaptığı konuşmasında; Türkiye genelinde 38. Gençlik Merkezinin Aksaray’da açılacağını söyledi. Albayrak; açılan merkezlerin hayırlı olması dileğinde bulunarak merkezlerin özlenen hayırlı nesiller yetiştirilmesine katkı sağlayacağını söyledi. Konuşmaların ardından yapılan dua ile merkezin açılışı gerçekleştirildi.

Merkezin açılışına Belediye Başkan Vekili Mustafa Karahancı, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Aksaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ayhan Özçiftçi ve davetliler katıldı.

Aksaray Müftülüğü Kız Gençlik Merkezi Açıldı

Erkek Gençlik Merkezi ile birlikte eş zamanlı Kız Gençlik Merkezi Açılış tören Aksaray Müftülüğü yanında gerçekleştirildi. Vali Ali Mantı’nın eşi Işıl Mantı, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı eşi Semiha Sarıgül, Müftü eşi Ayfer Bal, Müftü Yardımcısı Raziye Bozova ve davetlilerin katıldığı açılış töreni Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Yapılan konuşmaların ardından merkezin açılışı Işıl Mantı Hanımefendi ve beraberindeki heyet ile birlikte gerçekleştirildi. Vali Ali Mantı’nın eşi Işıl Mantı merkezi gezerek incelemelerde bulunup bilgi aldı. Açılış törenine katılan davetlilere aşure ikramı yapıldı. Işıl Mantı Hanımefendi merkezin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek Kız Gençlik Merkezinin hayırlı olması dileğinde bulundu. Valilik Basın

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı