Hindileri Çalınan Yaşlı Kadın Gözyaşlarına Boğuldu

 Aksaray'da yılbaşında satmak için beslediği hindileri çalınan yaşlı kadın gözyaşlarına boğuldu.

Hindileri Çalınan Yaşlı Kadın Gözyaşlarına Boğuldu

Olay, sabah saatlerinde Tacin Mahallesi 1811 Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 33 yaşında kocasını kaybeden ve 1 yıl öncede oğlunu intihar sonucu kaybettikten sonra yalnız başına hayırsever vatandaşların bulduğu evde oturan 74 yaşındaki Fadik Sert, evin bahçesinde tavuk ve hindi besleyerek geçimini sağlamaya çalışıyor. 15 tane hindisi olan Fadik Sert, hindilerini yılbaşında bir fabrikaya satmak için hazırlarken, dün gece hindilerinden 10 tanesi kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. Sabah kalktığında kümesin kilidinin kırıldığını ve 15 hindiden 10’unun olmadığını fark eden Fadik Sert adeta gözyaşlarına boğuldu. Komşuları tarafından olay polise bildirildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri olayla ilgili araştırma ve soruşturma başlatırken, Fadik Sert gözyaşlarıyla hindilerinin bulunmasını bekliyor.

“Ne Olur Ben Ölseydim”

Hindi ve tavuk satarak para kazandığını ve bununla geçimini sağladığını belirten Fadik Sert, “Oğlum sabah öttü hayvanlar. Baktım. 15’in 5’i kalmış. 10 tane gitmiş. Bende hemen gittim ‘Mısırgalarım yok, götürmüşler’ dedim. O zamana kalmadı 2 gün önce komşum dedi ki, ‘Fadik teyze hırsız var dolaşıyor buralarda, hindilerini çalar’ dedi. Ona kalmadı bugün çaldı gitti.

Ne olur ben ölseydim. Ben satıyorum, ekmek parası yapıyordum. Bir tanesinden 10-5 TL para kalıyordu. Bende onu ekmek parası yapıyordum. Konya’da bir fabrika hindilerimi yılbaşından önce alıyordu. Yılbaşı yapmıyorlardı ama oradaki işçilerine hediye veriyordu. Bende kazandığım parayı ekmek parası yapıyordum. Benim kimsem yok. Oğlum vardı, öldü, kendini astı.

Çok mazlumdu oğlum. Ona yanardım ben bu mısırgalarımdan hiç haberim yoktu. Ben geceleri horozlarımı kestim, yediğim ekmeğin borcunu ödedim. Oğlum bu evde hayra oturuyorum. Kira veriyorum diye yalan söyleyemem. Ben ortada kaldım, 2 kişi hayrına yaptı bu evi ölene kadar otursun dediler. Kimsesi yok, gariban dediler oturuyorum öyle. Kocam ne arar, 33 yaşında çobanlık yapan kocam kanserden öldü” dedi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon