Erel Selime'ye Ve Kargın’a Futbol Sahası İstedi

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, vermiş olduğu yazılı soru önergesiyle Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’ten Selime ve Kargın’a futbol sahaları yapılmasını istedi.

Erel Selime'ye Ve Kargın’a Futbol Sahası İstedi

EREL, yaptığı yazılı açıklamada; “Aksaray Güzelyurt Selime beldesine ve Aksaray merkez Kargın köyüne yapmış olduğum ziyaretlerde gördüm ki buralarda bulunan toprak futbol sahaları bakımsızlıktan, ilgisizlikten yerle yeksan olmuş. Kışın gençlerimizin spor yapabilecekleri kapalı bir halı sahaları yok. Kısacası Selime de ve Kargın da gençlerimizin spor yapabilecek alanları yok. Buralarda işsizlik oranı yüksek. Gençlerimizin zamanlarını çaresizce kahve köşelerinde çay parası dahi ödeyemeyecek durumda zaman geçirdiğini gördüm.

Spor yapmak gençlerin sorumluluk duygularını artırır. Saldırganlığı engeller, öfkenin kontrol edilmesini sağlar. Spor stresi engellemek için en etkili yöntemdir. Spor yapan bir insan normal halinden daha iyi düşünür ve daha sakindir. Spor yaparak ruh sağlığınızı ve beden sağlığınızı uzun yıllarca koruyabilirsiniz. Bütün insanların sağlıklı yaşayabilmeleri için spor gereklidir.

Bu yüzden gençlerimizin ruhsal ve bedensel açıdan sağlıklı kalabilmeleri, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak, boş zamanları daha verimli değerlendirmelerini sağlamak için spor yapmaları gerekir. Gençlerimiz için spor yapmaları ruhsal ve fiziksel açıdan daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Bu yüzden Güzelyurt Selime beldesinde ve merkez Kargın köyünde hali hazırda bulunan toprak sahaların bakımlarının yapılarak tekrar gençlerimize kazandırılmasını ve bu yerlere kış mevsiminde de gençlerimizin spor yapabilecekleri bir kapalı halı saha yapılmasını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin BOZGEYİK ‘ten Selime ve Kargın’a futbol sahaları yapılmasını istedim. Umarım haklı talebimiz yerini bulur” ifadelerine yer verdi. Haber: Bayram Aksu

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon