Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandılar

 Aksaraylı Hacı adayları Somuncu Baba Külliyesi önünde düzenlenen uğurlama töreni ile kutsal topraklara yolcu edildi. Hacı adaylarını uğurlama programına, Belediye Başkanı Evren Dinçer, hacı adayları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandılar

Kur-an’ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından duygulu dakikaların yaşandığı törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Evren Dinçer, mukaddes topraklara giden vatandaşların Türk Milleti’nden, İslam âleminden ve dünyadaki tüm insanlık adına dualarını esirgememelerini istedi.

“Sizinle Aynı Heyecanı Yaşıyoruz

Hacca gidecek olan vatandaşlardan dünya Müslümanları için dua etmelerini isteyen Başkan Evren Dinçer, “Çok kıymetli hacı adaylarımız, Mübarek hac yolculuğuna çıkıyorsunuz. Bugün bu sevincinize bizlerde ortak olmak istedik. Allah izin verirse inşallah hacı olarak döneceksiniz. Mübarek topraklara gidiyorsunuz. Peygamber efendimize bizlerden de selam götürün. Selam söyleyin. Orada tüm İslam kardeşlerimizle birlikte olacaksınız. Tavaf yapacaksınız. Arafat’a çıkacaksınız. Bizler de onun heyecanını buradan yaşayacağız. An be an sizleri takip edeceğiz.

Dualarınıza iştirak etmeye çalışacağız. Arefe günü Arafatta, Minada yapılan duaları buradan yapacağız hep birlikte âmin diyeceğiz. Orada ümmeti Muhammedîn selameti için dua edin. Bizler için dua edin. Memleketimiz için dua edin. Kendiniz için dua edin. Güle güle gidin gelin. Bizlerden de selam götürün getirin. Selametle gidin gelin yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.  Daha sonra yapılan duaların ardından 84 kişilik hacı kafilesi kutsal topraklara uğurlandı. Belediye Basın

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon