Cumhurbaşkanı Erdoğan “1.5 Milyon Binanın Dönüşümüne Hız Veriyoruz”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve partisinin il kadın ile gençlik kolları başkanlarıyla birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir başkanlığında gerçekleşen 135. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “1.5 Milyon Binanın Dönüşümüne Hız Veriyoruz”

7. Olağan Kongre’nin ana gündem maddesini oluşturduğu toplantı ile ilgili açıklama yapan İl Başkanı Altınsoy çalışmaların değerlendirildiğini söyledi. 

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı

Recep Tayyip Erdoğan konuştu. Erdoğan “Riskli alan olarak belirlenen yerlerde de hâlihazırda 60 milyar liralık bir kaynakla yatırımlarımız devam ediyor. Görüldüğü gibi ülkemizi, depreme hazırlamak için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Hani sürekli, 'Deprem vergileri ne oldu?' hep bunu söylüyor, işte o sordukları deprem vergilerinin 2003-2019 yılları arasındaki toplamı, cari fiyatlarla 66 milyar lira, 2019 fiyatlarıyla 147 milyar liradır. Bugüne kadar depremlerin ardından yapılan ve depreme hazırlık için yürütülen çalışmalarda harcanan kaynak ise bu rakamların yaklaşık beş katıdır” dedi.

“Deprem Bizi Beklemiyor”

Vatandaşların artık deprem konusunda çok daha bilinçli bir şekilde hareket ettiklerini memnuniyetle gördüklerini dile getiren Erdoğan “Bu ülkede artık hiç kimse vatandaşlarımızı depreme dayanıksız bina yapmaya veya oralarda yaşamaya yönlendiremez. Yatay yapılaşmanın ne kadar önemli olduğunu, maruz kaldığımız her deprem bize bir kez daha ispatlıyor. 81 vilayetimizin tamamında bundan sonra hiçbir yeni yerleşim yerine çürük zeminde ne de yüksek katlı olarak inşa edilemeyecektir. Depreme hazırlık kapsamında ülke çapında tespit ettiğimiz 1,5 milyon binanın dönüştürülmesi çalışmalarına hız veriyoruz. Görüldüğü gibi deprem bizi beklemiyor, öyleyse deprem kapımızı çalmadan hazırlıklarımızı tamamen bir defa yapmamız şarttır” ifadelerini kullandı. Haber: Harun Atalay

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı