Ceylan “Devletin Devamı İçin Vergi Kutsal Görev”

Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Doğan Ceylan 24 Şubat - 1 Mart arasında kutlanan 31. Vergi Haftası’nda vergi ödemenin önemini anlatan bir açıklama yayınladı.

Ceylan “Devletin Devamı İçin Vergi Kutsal Görev”

Verginin devletin varlığı için büyük öne taşıdığını ifade eden Ceylan “Devletimizin var olması, güçlü olması ve halkımıza yönelik olarak kamu ve devlet hizmetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi için, ülkemiz açısından vergi gelirleri çok büyük önem taşımaktadır. Bu itibarla, el emeği, göz nuru ve alın teriyle ailesinin, ülkesinin ve devletinin devamını her koşulda sağlamaya çalışan, esnaf ve sanatkârlarımızın, sanayicilerimizin, ticaret erbabımızın, defterdarlık kurumumuz nezdinde vergi günlerini ve haftasını kutluyorum” dedi.

“Vazifesini Yerine Getiriyor”

Vergi ödemenin bir vatandaşlık görevi olduğunu ve “vergi kutsaldır” düsturunu göz önünde bulunduran esnaf ve sanatkârların vatan ve millet için dün olduğu gibi bugün de vatanı ve milleti için gereken her türlü maddi ve manevi sorumluluğunu yerine getirdiğini söyleyen  Ceylan “Çünkü esnaf ve sanatkârlarımız bu ödenen vergilerin, devletimizi güçlendireceğini, kalkındıracağını ve devletimizce tekrar kendilerine her türlü hizmet olarak da döneceğini, çocuklarına daha iyi bir eğitim ve iyi bir gelecek sağlayacağı bilincini en iyi şekilde bilmektedirler.

Bu itibarla vergisini eksiksiz ödeyerek, devletine ve milletine olan en kutsal vazifesini yerine getiren, katkı sağlayan, ülkesine ve milletine bu görevi ile güç katan tüm esnaf ve sanatkârlarımız adına tüm T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve ilimiz Defterdarlık çalışanlarının Vergi Haftasını kutluyorum”  ifadelerini kullandı. Haber: M. Erhan Bölükbaş

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı