Başkan Dinçer "Gurbetçilerimiz Bizim Gönül Elçilerimizdir"

Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen Gurbetçi Buluşmaları programı büyük ilgi gördü.

Başkan Dinçer

Piramit Kafe’de Kur'an tilaveti ile program başladı. Yemek ikramı ve çeşitli etkinliklerin yapıldığı programda gurbetçilere bayrak ve günün anısına hatıra fotoğraf albümü hediye edildi. Belediye Başkanı Evren Dinçer, Almanya’da düzenlenen K1 Kickboks Şampiyonası’nda altın madalya kazanan hemşerimiz Kemal Altınpınar’a çini işlemesi hediye etti. Başkan Dinçer, Almanya Aksaraylılar Derneği Başkanı Rasim Çetin’e de hediye takdim etti.  Rasim Çetin ise Belediye Başkanı Evren Dinçer’i ve milletvekillerini Almanya’ya davet etti.

 Programda gurbetçilere seslenen Belediye Başkanı Evren Dinçer; "Sizler Avrupa’dan ve dünyanın farklı ülkelerinden doğduğunuz, büyüdüğünüz, ailelerinizin ve sevdiklerinizin, olduğu şehrimizde sıla hasretinizi gideriyorsunuz. Bizlerde gurbetçi hemşehrilerimizin memleketlerine olan sıla hasreti duygusunu birlikte yaşayabilmek adına birlik ve beraberliğimizi, kaynaşmamızı kuvvetlendirecek böyle bir gece düzenledik. Sizler şehrimize geldiğinizde şehrin eksikliklerini bizlere söylüyorsunuz bizde belediye olarak eksiklikleri gidermek sizlerin tekrar şehrimize geldiğinizde o eksikliklerle karşılaşmamanız için çalışıyoruz" dedi.

"Yol Gösteriyorsunuz"

"Dünyanın neresinde olursanız olun sizlerle bir gönül bağımız bir gönül birlikteliğimiz var" diye Dinçer "Yurtdışında bizleri temsil eden gönül elçilerimiz olarak hem bizi temsil ediyor hem de oralarda yapılan icraatları bizlere aktarılması konusunda gözümüz kulağımız oluyorsunuz. Sizin fikirlerinizde bize yol gösterici nitelikte oluyor. Sizlerin şehrimize her geldiğinizde şehri daha çok gelişmiş daha çok güzelleşmiş olarak görmeniz için mücadele gece gündüz demeden çalışıyoruz’’ ifadelerini kullandı. Vali Ali Mantı, Ak Parti Milletvekilleri İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, İyi Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Almanya Aksaraylılar Dernek Başkanı Rasim Çetin konuşma yaptı.

Gurbetçi vatandaşların yoğun katılım sağladığı programa Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Ak Parti Milletvekili İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, siyasi parti başkanlar, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, YTB Yurtdışı Vatandaşlar Daire Başkanı Abdülkadir Doğanay  ve Almanya Aksaraylılar Dernek Başkanı Rasim Çetin katıldı. Belediye Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon