Başkan Dağ; “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi İş Dünyasının Rahat Bir Nefes Almasını Sağlayacaktır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni tip Koronavirüs ile mücadele kapsamında açıkladığı "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketine iş dünyasından destek geldi.

Başkan Dağ; “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi İş Dünyasının Rahat Bir Nefes Almasını Sağlayacaktır”

ASKON Aksaray Şubesi Başkanı Hasan Dağ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketine ilişkin değerlendirmede bulundu.  “Ekonomik faaliyetlerin devamı için istikrar kalkanı paketi can suyu oldu” diyen ASKON Başkanı Dağ söz konusu ekonomik paketin iş dünyasına nefes aldıracağını belirterek "Koronavirüs  etkisiyle ekonomide faaliyetlerin durma aşamasına geldiği bir dönemde, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de ekonomik aktivitelerin devamlılığı için uygulamaya konulan Ekonomi İstikrar Kalkanı Paketi yerinde ve zamanında atılmış bir adımdır. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, paketin hazırlanmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

“Üretimin Devamlılığı Önemli”

ASKON Aksaray Şube Başkanı Dağ, bazı sektörleri kapsayan SGK primleri ve vergiyle ilgili kararların imalat sanayisinin tümünü kapsayacak şekilde genişletilmesi, ihracat işlemlerinde navlun ücret artışının kontrolünün sağlanması ya da sübvanse edilmesinin üretimin devamlılığı açısından önemli olduğunu kaydetti.

“Ülkemiz Her Şeyin Üstesinden Gelecek Güçtedir”

“Birlik ve beraberlik ile bu sıkıntılı günleri atlatacağız” diyen Dağ “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yeni tip Koronavirüs ile mücadelede ülkemiz başta sağlık olmak üzere birçok alanda başarılı ve istikralı bir çizgiyle Koronavirüsün olumsuz etkilerini ülkemizde en asgari şekilde atlatmaya çalışıyor. Açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketiyle birlikte bu musibeti her alanda rahatça def edeceğimize inancımız tamdır. Unutmamalıyız ki alınan her önlem ve Türkiye, Koronavirüsten büyüktür Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ülkemize hayırlı olsun”  ifadelerini kullandı. Haber: Harun Atalay

 

 

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı