Başkan Çorakçı; “Futbol Süper Ligden İbaret Değil”

 Aksaray’ın TFF 3. Lig’deki temsilcisi 68 Aksaray Belediyespor’un Kulüp Başkanı Cem Çorakçı “Her kademesinde büyük emek ve özverinin olduğu futbolumuzu krizi fırsata çevirerek canlandırabileceğimizi ve gençleştirebileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Başkan Çorakçı; “Futbol Süper Ligden İbaret Değil”

Salgın nedeniyle ülkenin olağanüstü günlerden geçtiğine değinen Çorakçı “Memleket olarak olağanüstü şartları tecrübe ettiğimiz şu günlerde, ulus olarak hayatımızın önemli bir parçasını teşkil eden futbolumuzda da önemli değişiklikleri yaşıyoruz. Bu türden olumsuz olağanüstü durumlar elbette çokça soru işaretine gebedir. Bu büyük camianın bir paydaşı olarak bizlere düşen, yapıcı eleştiri sorumluluğu ve bolca fikir desteğiyle yönetim kademelerine öneri getirebilmektir” ifadelerini kullandı.

“Kriz Fırsata Çevrilmeli”

“68 Aksaray Belediyespor Başkanı olarak ben de kulübümüzü ve kalbi kulübümüz için atan Aksaray camiasını temsilen paydaşlık görevimi yerine  getirmek istiyorum” diyen Çorakçı “Yıllarca alt liglerde (2.lig ve 3.lig) futbol oynamış, sportif direktörlük ve teknik direktörlük de yapmış, bu güzide işin önemli kademelerini teneffüs ederek başkan olmuş biriyim. Her kademesinde büyük emek ve özverinin olduğu futbolumuzu krizi fırsata çevirerek canlandırabileceğimizi ve gençleştirebileceğimizi düşünüyorum. Her lig kategorisinin birbirinin yetenek havuzu olduğunu unutmamalıyız” dedi.

“2. Lig’e Bir Grup Daha Oluşturulsun”

Genç futbolcuların desteklenmesi gerekliliğini dile getiren Başkan Çorakçı “Futbolcularımızı, gençlerimizi desteklemeliyiz. 2006-2007 sezonuna kadar 50 kulübümüz 2. Lig’de top koşturuyordu. 3. ligimizde uzun zaman 3'ten fazla grup bulunuyordu. Bu yıllarda üst liglere çok oyuncu yetişti, Milli Takım’ımız çok iyi futbolcuları kazandı. Bugün yaşadığımız Covid-19 krizi maddi manevi kulüpleri, futbolcuları çok yaraladı. Ama bizleri de düşünmeye, karşılaştırma yapmaya sevk etti diye düşünüyorum. Alınan son karara dayanarak 2. Lig’de bu sezon düşmenin olmaması, 3. Lig’den ilk 5'in 2. Lig’e çıkarak 2. Lig’de bir grubun daha oluşması kaygıları azaltacak, bizlerin toparlanması için manevi destek olacaktır” önerisinde bulundu.

“Maddi Destek Sağlanmalı”

“Ancak biliyoruz ki futbol aynı zamanda önemli bir ekonomik sektör” diyerek ekonomiye de işaret eden Çorakçı “Bu nedenle TFF’nin desteğine kesinlikle ihtiyacımız var. Yeni grupların oluşumuyla hem maddi hem de yönetsel olarak TFF'ye çok iş düşecektir.

Futbol Süper Lig’den ibaret değil, alt liglere daha fazla kaynak aktarılarak bu sürecin üstesinden gelinebilir. Hepimiz bu zincirin halkasıyız. Biz kulüpler de verilecek desteğin altında kalmamalı TFF'nin denetim ve yönetsel koşullarına uymaya da çaba harcamalıyız.

Bu süreçte herkese sorumluluk düşüyor. Ancak biz kulüpler ve başkanlardan beklentiler varsa bizlerin de yönetimden beklentileri vardır ve göz ardı edilmemelidir. Çokça insanın ekmek yediği bu sektörde kulübü ve futbolcuyu törpülemek, hele hele bu süreçte bizlere zarar verir. Tam tersi çoğalmalı ve fırsat tanınmalı. Yoksa bu krizden beklenenden daha fazla yara alan bir futbolla yüzleşmek zorunda kalınabilir”  uyarısında bulundu. Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı