Aksaray Emniyetine Yeni Müdür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi, Resmî Gazete'de yayımlandı.

Aksaray Emniyetine Yeni Müdür

Kararnameyle Aksaray İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Van İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanırken, Çorum İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, ise Aksaray Emniyet Müdürlüğü görevine getirildi.

1990 yılında Polis Akademisinden mezun olan Murat Kolcu, meslek hayatına Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü atamasıyla başlamış olup son çıkan Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi ile Çorum Emniyetinden Aksaray Emniyetine atandı.

Kararname ile boşta bulunan 4 Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine atama yapılırken, 49 ilin Emniyet Müdürü değişti. Bu illerden 14'ünün Emniyet Müdürü, polis başmüfettişliğine getirildi.

Murat Kolcu Kimdir?

1968 yılında Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde doğdu. 1982 yılında Polis Koleji Müdürlüğüne girerek, 1990 yılında Polis Akademisi Başkanlığından mezun oldu. Sırasıyla Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü (Asayiş Şb.), Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü (İstihbarat Şb.), İstihbarat Dairesi Başkanlığı, Burdur İl Emniyet Müdürlüğü (İstihbarat, Güvenlik ve Terörle Mücadele Şb.), Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü (Pasaport ve Yabancılar, Trafik Denetleme Şb.), 30.06.2011-15.08.2013 tarihleri arasında Diyarbakır İl Emniyet Müdür Yardımcılığı, Konya Ereğli PMYO Müdürlüğünde Öğretmen Emniyet Müdürlüğü görevlerine, 01.07.2014 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına, 06/04/2015 tarihinde Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü olarak atandı. Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü olarak görevini sürdürürken 25/05/2015 tarihinde Çorum İl Emniyet Müdürü Vekili olarak göreve başlayan İl Emniyet Müdürü Kolcu, 21.08.2015 tarihi itibari ile asaleten atandı. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı