Aksaray Belediyespor Salgın Sonrası İçin Hazır

Aksaray Belediyespor Genel Kaptanı İsa Güzel TFF’nin ve Bilim Kurulu’nun aldığı lig karşılaşmalarının başlatılması kararı ardından kulüpte alınan tedbirleri anlattı. Güzel yaptığı, “Türkiye Futbol Federasyonu’nun bizlere verdiği protokol ile hazırlıklarımıza başladık.

Aksaray Belediyespor Salgın Sonrası İçin Hazır

6 Maç İçin Takım Kenetlendi

Biz zaten Haziran’ın 15’inde toplanacak şekilde kendimizi ayarlamıştık. Bunun akabinde 10 oyuncumuzun testlerini yaptırdık. Şükürler olsun testleri temiz çıktı. Federasyonun Perşembe günü alacağı bir karar var, o kararın alınmasını da bekliyoruz. O kararla belki takımı daha erken de toplayabiliriz. Gereken bütün hazırlıklarımızı yaptık” dedi. Taraftarlara kenetlenme çağrısında bulunan Güzel “Kenetlenince şampiyonluğun geleceğine inanıyoruz” hatırlatmasında bulundu.

Salgın sonrası hazırlanan takvime uygun olarak sporcuların düzenli  testlerinin yapılacağını da vurgulayan Güzel “Bu çerçevede Sağlık İl Müdürlüğü ile görüştük. Bizlere çok yardımcı oldular. Ben buradan sayın Valimize sayın belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Maçlardan önce testlerimizi yaptıracağız. İnşallah bir pozitif vaka çıkmazsa ona göre devam edeceğiz. Bununla ilgili hiçbir sıkıntımız yok, test konusunda elimizden gelen hassasiyeti gösteriyoruz. Bir takvim belirledik. Ona göre bütün testlerimizi düzenli olarak yapacağız” diye konuştu.

“6 Maçımız Da Final”

Yeniden b aşlayacak müsabakalarda 6 önemli karşılaşmaya çıkacaklarını ve 6 maçı da kazanmak zorunda olduklarını ifade eden Güzel “Bizim şampiyon olmamız ve play-off hattında kalmamız için 6 maçımızı da almamız gerekiyor. Rakipleri küçümsemek istemiyoruz. Küçümsedikçe başarıya odaklanamıyoruz. Her maça final havasında çıkarsak, bizim 6 final maçımız var. Bu 6 finali de alırsak ben şampiyon olacağımızı bile düşünüyorum”  ifadelerini kullandı.

“Şampiyon Olabiliriz”

Taraftarlardan uzak seyircisiz bir karşılaşma süreci yaşanacağını hatırlatan Güzel “Bizim çok iyi bir taraftarımız var, biz burada 5 bin kişiye karşı oynuyorduk. Taraftarımız bizim için iç sahada büyük bir güç oluyordu. Ama onlardan şimdi dua etmelerini isteyeceğiz. Ellerinden geldiği kadar takımlarını yine desteklesinler. Bize gereken desteği versinler. Biz seyircisiz de olsa iyi bir 6 hafta geçirip, bu takımı şampiyon bile yapabiliriz. Eğer şehir kenetlenirse, bu hocaya bu takıma güvensinler. Bu takım 2.Lige çıkar diye düşünüyorum”  şeklinde konuştu. Haber: Bekir Tosun

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı