Aksaray 15 Temmuz’da Yine Nöbette

 Aksaray’da 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 3'üncü yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Aksaray'da da anma etkinlikleri düzenlendi. '15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü' dolayısıyla binlerce kişi 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda buluştu.

Aksaray 15 Temmuz’da Yine Nöbette

15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı olarak dinlendi. Ardından Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen program çerçevesinde Ali Kınık, Dursun Ali Erzincanlı, Nurullah Güneşdoğdu ve Ömer Döngeloğlu sahneye çıktı.

Vali Ali Mantı; “Bu Hain Ve Ahlaksız Darbe Girişimini Hep Birlikte Lanetliyoruz”

Vali Ali Mantı; “Bugün hain darbe girişiminin 3. yıl dönümü. Hep birlikte bu hain ve ahlaksız darbe girişimini hep birlikte tekrar lanetliyoruz. Milletimizin gelecekte, istikbalde böyle hain ve ahlaksız darbe girişimlerine maruz kalmaması için hepimizi düşünmeye, milletimizi birlik ve beraberliğe davet ediyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Hepimiz bir ve beraber olduğumuz müddetçe hiçbir güç inşallah bizi yıkamayacaktır. Milletimiz var olsun. İnşallah yeni nesillerimiz böyle sıkıntılı günler yaşamasın. Milletimizin mayasının temiz olduğunu biliyoruz. Bu millet her zaman zor anlarda ayağa kalkmıştır. Hiçbir zaman ne içerdeki, ne de dışarıdaki hainlere pirim vermemiştir. Milletimizin bekası var olsun” şeklinde konuştu.

Başkan Dinçer, “15 Temmuz’da Milletimiz Destan Yazmıştır”

Belediye Başkanı Evren Dinçer ise, 15 Temmuz gecesi büyük ve güçlü bir millet olduğumuzu herkesin özelliklede hainlerin apaçık gördüğü söyledi.15 Temmuz, milletimizin azim ve kararlılığı ile vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, milli birlik ve beraberliğin dünyaya bir kez daha gösterildiği bir destandır. Milletimizin bu gecede dünyaya demokrasisine ders vermiş ve destan yazmıştır.

Bu destanın dünyada bir daha örneği yoktur. Anayasal düzeni yıkmak, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmak amacıyla FETÖ ve üyelerinin 15 Temmuz 2016 gecesi hain darbe girişimi,  ‘Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır’ diyerek meydanları dolduran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğratılmıştır. 100 yıl evvel önce vatanımızı işgal etmeye kalkıştılar. Gazi Mustafa Kemal önderliğinde hepsi bozguna uğratıldı.

Hain FETÖ 15 Temmuz’da büyük bir bozguna uğramıştır. Cumhurbaşkanımızın da deyişiyle bundan sonra da peydah olmayacaktır. 15 Temmuz gecesi devletimizin bekası için ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyerek şehadet şerbetini içen başta hemşerimiz Özel Harekât Daire Başkan Yardımcısı Şehit Önder Güzel, 15 Temmuz’un seyrini değiştiren Şehit Ömer Halisdemir başta olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimizi de minnetle anıyorum” dedi.

Vatandaş Meydanda Demokrasi Nöbeti Tuttu

Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ programı çerçevesinde vatandaşlar meydanda demokrasi nöbeti tuttu.

Sabahın erken saatlerine kadar süren etkinlikler, sabah ezanının okunması ve katılımcıların sabah namazına eşlik etmesiyle son buldu. Programa binlerce vatandaşın yanı sıra Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit düşen Daire Başkanı Şehit Önder Güzel’in annesi Gülşen Güzel, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Çansever, Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Reisi Seyfullah Sarıgül, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, MHP İl Başkanı Mustafa Çölkesen, STK başkanları ve daire müdürleri katıldı. Haber:  Harun Atalay

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı