8 Derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesinin Temeli Atıldı

Aksaray’da hayırsever bir vatandaş tarafından yaptırılacak olan Anadolu İmam Hatip Lisesinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

8 Derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesinin Temeli Atıldı

Aksaray’ın Eşmekaya Kasabasında hayırsever bir vatandaş tarafından yapımı üstlenen Eşmekaya Anadolu İmam Hatip Lisesinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine Vali Ali Mantı, MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı, Eskil İlçe Kaymakamı Emine Karataş, Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, Eşmekaya Belediye Başkanı İsmail Hakkı Güneş ve çok sayıda yanı sıra çok sayıda kurum vatandaş katıldı.

"Kalıcı Eser Bırakmak Yürek İster"

Temel atma töreninde konuşan Vali Ali Mantı, eğitimin önemine değinerek, “Burada yetişecek evlatlarımız ülkemize, milletimize hayırlı güzel ve doğru işler yapacak.

İnsanların ameli üç şekilde kapanmaz, ilim bırakan eser ve evlat bırakan insanların amel kapısı kapanmaz. Yaşar bey inşallah yaptığı bu güzel ve hayırlı hizmetten dolayı kendisi ve ecdadının dua kapısı hayır kapısı kapanmayacak. Hepimiz faniyiz; makam, mevki, para şan şöhret hepsi geçici önemli olan kalıcı eser bırakabilmektir. Bu da yürek ister, gönül ister.

Zenginlik gönüldedir, mal çokluğunda değil gönül tokluğundadır. Yaşar bey kendi memleketine gelerek bu okulu yaptıracak. Bu okulumuz Eşmekayamıza, Aksaray ve Türkiye’mize iyi ve kaliteli insanlar yetiştirecek. Yaşar Beyi tebrik ediyorum” dedi.

"Yatırımlarımız Sürecek"

Eşmekaya’da birleştirilmiş sınıflarda okuduğunu anlatan Hayırsever İşadamı Ahmet Yaşar Eşmekaya’da yaptığı konuşmasında o günlerden bu günlere çok büyük gelişmeler yaşandığını belirterek; "Eşmekaya’dan her meslek grubundan insanların yetiştiğini görüyoruz.  Bende kendi memleketime bir katkıda bulunmak için bu okulu yaptırma kararı aldım" dedi. Eşmekaya bundan sonra da eğitim yatırımlarının devam edeceklerini belirtti.

“Maliyeti 3 Milyon TL”

Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ise, Eşmekaya’da toplamda 620 öğrencinin bulunduğunu 8 derslikli olarak yapılacak Anadolu Lisesinin yatırım tutarının Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü 2019 inşaat birim fiyatlarına göre 3 milyon tutarında bir maliyeti olduğunu belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından dua edilerek Anadolu Lisesi inşaatına ilk harç Vali Ali Mantı ve protokol üyeleri tarafından atıldı. Valilik Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı