5 Yılda Yüzde 100 Büyüyen Borsa, Türkiye 1.'Si Oldu

 Aksaray Ticaret Borsası (ATB), 2 milyon TL olan bütçesini 5 yıl içerisinde yüzde 100 artış sağlayarak 4 milyon TL'ye çıkartırken, yaptığı 463 milyon TL'lik bir yatırımlarla Türkiye 1.'liğini elde etti.

5 Yılda Yüzde 100 Büyüyen Borsa, Türkiye 1.'Si Oldu

ATB Başkanı Hamit Özkök, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Aksaray'da yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya geldi. Ticaret Borsasında gerçekleştirilen buluşmada medya mensuplarının gününü kutlayan Başkan Özkök, borsanın yatırımlarından bahsetti. Aksaray Ticaret Borsasının yaptığı proje ve yatırımlarla Türkiye 1.'si olduğunu ifade eden Başkan Özkök, Aksaray Ticaret Borsasının 5 yılda 2 milyon TL'lik bütçesini yüzde 100 artırarak 4 milyon TL'ye çıkardı.

Başkan Özkök, "Aksaray Ticaret Borsası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı borsalar arasında bölgesinde şu an itibariyle 3. Türkiye'de 16. sıradadır.

“157 Milyon TL’lik Yatırımın Açılışına İki Bakan Katılacak”

Görevi devraldığımız gün 2 milyon TL olan bütçemizi yüzde 100 artışla 4 milyon TL'ye çıkararak, yaptığımız projelerle Türkiye'nin en büyük tarım ticaret merkezini oluşturarak 164 adet tarımsal depoyu üyelerimize teslim ettik. İnsanları doğduğu yerde doyurabilmek adına yaptığımız projelerde ilimizin en büyük ilçeleri olan Ortaköy ve Eskil ilçesinde yine tarım ticaret merkezleri oluşturduk. Aynı zamanda yine borsacılığın yapması gerektiğine inandığımız, şehrimizin tarımsal anlamda potansiyelinin çok yüksek olmasını düşündüğümüz için Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)'ya ait lisanslı depoları alarak lisanslı depo faaliyetini sürdürmüş ve Türkiye'de en önemli borsalar arasında yer aldık. Şu an itibariyle önümüzdeki günlerde 157 milyon TL'lik yatırımımızın açılışını yapacağız. Bundan dolayı Ticaret Borsası olarak bulunun gurur ve onurunu hep birlikte yaşayacağız inşallah. Projeleriyle ünlü Ticaret Borsası Türkiye'deki 113 borsa içerisinde hakikaten yaptığı tarım ticaret merkeziyle, lisanslı depolarıyla yaptığı yatırımlarla takriben toplamda 463 milyon TL'lik bir yatırım gerçekleştirdik. Aksaray Ticaret Borsası, yapmış olduğu bu dolu dolu projelerle Türkiye 1.'liğini almıştır" dedi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon