48 Çuval Sigara 40 Gram Esrar Ele Geçirildi

 Aksaray’da şüphe üzerine durdurulan TIR’da polis ekiplerince yapılan aramada kaçak sigara ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Gözaltına alınan tır sürücüsü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

48 Çuval Sigara 40 Gram Esrar Ele Geçirildi

Olay; Aksaray-Adana yolu KOM uygulama noktasında meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre; Aksaray Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce Aksaray Adana yolu üzerinde faaliyet gösteren KOM uygulama noktasında Gaziantep’ten gelerek İstanbul’a giden ve ön plakasının ilk iki rakamı boyanarak kapatılmış olan 63 L 1700 plakalı TIR’da yapılan aramalarda 48 çuval halinde 5 bin 100 karton çeşitli markalarda gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

İç Çamaşırına Saklamış

Araç sürücüsü olan Eyüp A.D. üzerinde yapılan aramalarda ise şahsın iç çamaşırının içine saklanmış ve siyah poşete sarılmış vaziyette 40 gram esrar maddesi, 1 gram metanfetamin ve 2 adet zıvana tabir edilen esrar maddesi elde geçirildi. Cumhuriyet savcısının talimatları ile şüpheli Eyüp A.D. hakkında gümrük kaçağı sigaralar ve uyuşturucu maddeler ile ilgili olarak KOM ve Narkotik Şube Müdürlüklerince tahkikat başlatılıp gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şahıs, adliyeye sevk edilirken, çıkarıldığı mahkemece tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon