“101 Yıldır Gururla Bir Aradayız, 101 Yıllık Coşkuyla Kutluyoruz”

İYİ Parti İl Başkanı Özhan Türemiş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

“101 Yıldır Gururla Bir Aradayız, 101 Yıllık Coşkuyla Kutluyoruz”

Türk Milleti’nin talihini değiştiren Kurtuluş Destanı’nın yazıldığı gün olan 19 Mayıs’ı anlatan Türemiş  "101 yıl önce bugün, Ulu Önder’imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak, Türk Ulusu'nun Kurtuluş Savaşı mücadelesini başlattığı 19 Mayıs'a ulaşmanın gururu ve coşkusunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919 Türk Milletinin 1. Dünya Savaşından sonra yaşadığı zulmün sona erdirilmesi için atılan, birlik ve beraberlik meşalesinin yakıldığı en önemli gündür. Bir Milletin talihinin değiştiği, özgürlüğü için başkaldırdığı, birleştiği ve kendini savunduğu Kutlu Kurtuluş Savaşının başlatıldığı tarihi gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, Samsun'a ayak basması Türk Ulusu için kurtuluşun müjdecisi olmuştur. 20. Yüzyılın yüzkarası savaşlardan, Birinci Dünya Savaşı'ndan yenilgiyle çıkan, yorgun, bitkin  ve çaresiz Türk Milleti’nin, silkelenip ayağa kalktığı, 'Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir' diyen Ulu Önder’in izinden gittiği, sömürgeci güçlere teslim olmaktansa istiklali için ölümü göze aldığı 'Ya İstiklal ya ölüm' parolasıyla manda ve himayeye karşı çıktığı kadın erkek omuz omuza mücadele edilen onurlu Kurtuluş Savaşı ile küllerinden doğan Türk Milleti’nin bağımsızlık meşalesinin yandığı. En önemli gündür aynı zamanda.

Yazılan bu Kurtuluş Destanı Türk Milleti’nin Bağımsızlığı için yapabileceklerini tüm dünya kamuoyuna göstermiştir. Bu destanın ardından bugün Bize ve Türk Gençlerine önemli sorumluluklar düşmektedir. Büyük bir gururla 100. yılını kutlamaya hazırlandığımız Cumhuriyetimiz gençlerimizin omuzlarında yükselecek. Geleceğimizin teminatı siz gençlersiniz ve bunun için yılmadan, yorulmadan çalışmalı, umutla ve heyecanla daha aydınlık ve güzel yarınlar inşa etmelisiniz.  Bu vatanın sevgisiyle, birlik ve beraberlik ruhuyla hareket etmeli, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmadan ülkemizi her alanda daha da ileri taşımalısınız. Bizler sizlerin arkanızdayız.

Bu yıl koronavirus salgını nedeniyle meydanları coşku ile dolduramasak da evlerimizde Atamızı ve bu coşkulu bayramı anacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’ün Gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız’ı kutluyor  başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimiz sevgi, saygı, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi. Haber: M. Erhan Bölükbaş

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı