AKSARAYLI ÇOCUK OYUNCULAR BEYAZ PERDEYE İLK ADIMI ATTILAR

ÇOCUK OYUNCULARI ULUKAYA VE DOĞAN BAŞARILI SAHNELERİYLE DİKKATLERİ ÜZERLERİNE ÇEKTİLER

 AKSARAYLI ÇOCUK OYUNCULAR BEYAZ PERDEYE İLK ADIMI ATTILAR

Aksaray Belediyesi'nin destekleriyle hayata geçirilen Yönetmenliğini ve yapımcılığını Kürşat Kizbaz´ın yaptığı, "Somuncu Baba Aşkın Sırrı" filmi 1 Nisan’da vizyona girmesinin ardından başta Aksaray’da olmak üzere tüm Türkiye’de ve 60 ülkede izlenmeye başladı.

"Somuncu Baba Aşkın Sırrı" filmi Aksaray Belediyesi’ne ait Zinciriye Medresesinde başlayıp, Selime yöresinde, Güzelyurt, Sultanhanı ve Hasan Dağı’nın farklı noktalarından sahneye taşındı. Filmin oyuncu kadrosunda Furkan Palalı, Tuvana Türkay, Altan Gördüm, Gürkan Uygun, Emin Olcay, Kenan Bal, Haldun Boysan, Altan Akışık, Suna Selen, Saruhan Hünel, Serdar Yeğin, Yunus Emre Yıldırımer ve Fırat Tanış gibi daha birçok ünlü oyuncu rol aldı.

Aksaraylı Çocuk Oyuncular Başarıyla Rol Aldılar 

Sevda, ayrılık, sabır ve tevazu gibi temalar üzerinden aktarılan film, aynı zamanda Somuncu Baba'nın aşkı arama yolunda Hicaz'dan Şam'a, Bursa'dan Aksaray'a uzanan hikayesiyle bir yol filmi olma özelliği de taşıyor. “Somuncu Baba Aşkın Sırrı” filmi ile Aksaray sinema tarihinde bir ilk yaşadı. Filmin yapımcısı ve yönetmeni Kürşat Kizbaz Aksaray’da keşfettiği çocuk oyunculara sahip çıkarak Beyaz perdeye aktarılan bu ünlü filmde rol almalarını sağladı.

Ağıt Erdi Ulukaya ve Salih Doğan kavgacı çocuk rolleriyle dikkatleri üzerlerine çektiler. İlahi aşkı aramak üzere yollara düşen Hamid-i Veli (Somuncu Baba) bir ceviz ağacının yanında kavga eden çocuklarla karşılaşıyor. “Durun evlatlar. Neyi paylaşamazsınız? Diyerek ceviz için kavga eden çocuklara müdahale ediyor. Hamid-i Veli, yerdeki cevizleri eline alıp kırarak “Uğruna kavga ettiğiniz cevizlerin içi bomboş. Kavgayı bırakın evlatlar. Cevizleri bırakın dostluğunuza sahip çıkın.” Şeklinde konuşarak çocuklara öğüt veriyor. Hamid-i Veli, heybesinden çıkardığı somun ekmeği çocuklara vererek “ Alın bakalım bu ekmeği bölüşerek yiyin. Bu ekmekle dostluğunuzu pekiştirin.” diyor ve yoluna devam ediyor.  Çocuk oyuncular Ağıt Erdi Ulukaya ve Salih Doğan, "Somuncu Baba Aşkın Sırrı" filminde rol almaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek “ Bizler öncelikle bu anlamlı ve güzel filmde rol almamızı sağlayan değerli yönetmenimiz Kürşat Kizbaz ile Aksaray Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı’ya çok teşekkür ediyoruz. Aksaray’ımızın manevi değerlerinden olan Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba’nın hayatının konu edildiği filmde yer almak bize onur verdi. Bu filmin Aksaray’ımızın tanıtımında çok büyük katkısı olacağına inanıyoruz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular. Haber: Mehmet Eser

            

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı